59 Views
2018 Apr 16car
img

آئودی در آوریل سال 2016 از نسل فعلی TT RS رونمایی کرد و در حال حاضر نسخه تازه متولد شده R8 در  اواسط دوره آماده سازی خود قرار دارد. در همین هفته جاری، این رقیب دیرپای پورشه کیمن 718  در نوربرگرینگ به شدت تحت تستهای مختلف قرار گرفت و به این ترتیب فرصتی را به ما ارائه داد تا صدای بی نظیر موتور پنج سیلندرش را بشنویم..

اما این استتارهای سنگین که دور تا دور TT RS را فرا گرفته اند نمی توانند ما را فریب دهند و سبب شوند تا ما تصور کنیم که ظاهر این خودرو به طور کامل به روز شده و تغییر کرده است، زیرا به روز رسانی های صورت گرفته مانند  گرافیک تازه چراغهای جلو و چراغهای عقب بسیار ظریف و نامحسوس هستند و در عین حال، از خوشه هایی مشابه قبل برخوردار می باشند. برخی از تغییرات محتاطانه اعمال شده  در سپرها نیز ممکن است در دستور کار باشند، اما چیز خاصی وجود ندارد که بتوان در مورد آنها بیان نمود.


در واقع تفاوت بین نسخه فعلی  و نسخه فیس لیفتی که در آینده نزدیک به بازار عرضه خواهد شد آنقدر ظریف و نا محسوس است که با کنار هم قرار دادن آنها نخواهید فهمید کدام جدیدتر و کدام قدیمی تر است. احتمالا این داستان در داخل کابین هم تکرار خواهد شد و تنها گزینه هایی که ما انتظار داریم تغییر کنند، صندلی ها یا لوازم جانبی و سایر اصلاحات جزئی هستند که احتمالا سبب نخواهند شد برای داشتن نسخه جدید TT RS به نزدیکترین نمایندگی آئودی مراجعه کنید.

البته، شاید این شرکت تصمیم بگیرد با چیزی، مانند یک پیشرانه 2.5 لیتری، ما را شگفت زده نماید. پیشرانه توربو شارژ فعلی توانی برابر با  400 اسب بخار و گشتاوری در حدود  354 پوند پا (480 نیوتن متر) را تولید کرده و در عرض 3.7 ثانیه به سرعت 62 مایل در ساعت (100 کیلومتر در ساعت) می رسد و دارای حداکثر سرعت 174 مایل در ساعت است (280 کیلومتر در ساعت)

آئودی، TT RS قبلی خود  را در نمایشگاه پکن 2016 معرفی نموده بود، بنابراین شاید مجددا واقعه تکرار شود و ما در نمایشگاه پکن امسال شاهد نسخه جدید این خودرو باشیم.. اما اگر این اتفاق نیفتاد احتما، این خودرو در نمایشگاه پاریس که در ابتدای ماه اکتبر شروع می شود، رونمایی خواهد گردید

آئودی

نمایشگاه پاریس

نمایشگاه پکن

آئودی TT RS