151 Views
2018 May 07technology
img

تا الان تجربه این مورد را داشته اید که به خاطر ترس از ترافیک فکر استفاده از ماشین های شخصی را از سر خارج کنید و تصمیم بگیرید با اتوبوس به مقصدتان برسید. در نهایت هم اتوبوس در ترافیک گیر کند و شما از برنامه ای که برای خودتان داشتید عقب بمانید.

یک شرکت ماشین سازی در کشور چین با طراحی و ساخت اتوبوسی که هرگز در ترافیک گیر نمی کند و خودش باعث ایجاد ترافیک نخواهد شد این مشکلی که همه در شهرهای بزرگ دنیا با آن آشنا هستند را تا حدودی برطرف کرده است.

این اتوبوس که به نام hyperloop معروف است برای اولین بار در نوزدهمین نمایشگاه بین المللی فناوری پکن از آن رو نمایی شد و به جهانیان معرفی گردید.

یکی از دلایل شگفت انگیز بودن این خودرو این است که مانند تونل عمل می کند و دیگری در حجم بالای جابه جایی مسافر است که قابلیت حمل ۱۴۰۰ نفر را به صورت یک جا دارد.

دلیل این که در بالا گفته شد مانند تونل عمل می کند این است که در گره های ترافیکی ماشین هایی که ارتفاع کمتر از ۳/۵ متر دارند می توانند چه در زمانی که اتوبوس در حرکت است و چه در زمان توقف از زیر آن عبور کنند.

این خودرو ۸ متر عرض و ۲۲ متر طول دارد که بر روی ۱۶ تایر قرار گرفته است.

از این ماشین بیشتر در مسیر هایی استفاده می شود که در یک خط مستقیم قرار گرفته است.

اگر از این ابر ماشین در شهر ها استفاده شود حدودا به اندازه ۴۰ اتوبوس عادی کارایی دارد.

مزیت دیگری که دولت ها را برای خرید این وسیله نقلیه ترغیب می کند این است که دوستدار محیط زیست می باشد و با برق کار می کند که این خود باعث صرفه جویی ۸۰۰ تن سوخت می شود که با کاهش این حجم از سوخت از تولید سه هزار تن گاز کربن در فضا جلوگیری می کند.

اتوبوس

برقی

چین