81 Views
2018 Jan 15Newstechnology
img

مدت زیادی از انتظار ما برای عرضه ی  smartwatch های modular می گذشت ، اما در نهایت ، در مراسم CES سال 2018 شاهد رونمایی از این گدجتِ پوشیدنی ِ جذاب ، بودیم . تیم پشتیبانی این دستگاه ، اعلام کرد که سفارشات شرکت Kickstarter در حال پردازش و ارسال می باشد و مشتریان شخصی نیز از بعد از مراسم می توانند برای خریداری این smartwatch های modular  ؛ اقدام کنند . با وجود چندین تاخیر در تولید این محصول و وقفه های ایجاد شده ، مفهوم طراحی و روح کاربری این گدجت ، ثابت مانده است ؛ ساعت های هوشمندی که در آن می توانید بسته به آن نیازی که دارید با محیط تبادل دیتا داشته باشید . می توانید یک چراغ قوه گوشی را روشن کنید ، GPS را خاموش یا روشن کنید و آنرا بطور دلخواه ، به دستگاه های دیگر متصل کنید . 

این ایده بقدری جالب بود که شرکت Kickstarter در سال 2015 ، بابت آن 1.6 میلیون دلار ، سرمایه گذاری کند . این smartwatch ، توسط سیستم عامل اندروید Oreo پردازش می شود و صفحه نمایش آن ، 400 * 400 پیکسل وضوح داشته و از فناوری AMOLED نیز بهره می جوید . باتری این smartwatch ، ظرفیت 350 میلی آمپری دارد که برای حدود یک روز و نیم استفاده ی معقول ، دوام می آورد . 25 نوع طراحی برای این smartwatch عرضه می شود که شما با سلیقه خودتان نیز می توانید آنرا تغییر دهید . 

این گدجت در مقابل آب و گرد وخاک مقاوم است . اما زمانی که شما در استخر هستید یا حمام می گیرید ، نباید آنرا بپوشید! فناوری این smartwatch ، مربوط به کشور لهستان است ، قطعا این smartwatch تمام آنچه محصولات مشابه اپل دارند ؛ ندارد اما ایده ی طراحی این smartwatch بسیار جذاب بوده و با بسیاری از گوشی های تلفن همراه امروزی می تواند کار کند . 


اگر شما نمی خواهید از تمامی فناوری های این smartwatch استفاده کنید یا حتی قصد دارید تنها آنرا بعنوان یک ساعت مچی استفاده کنید ، می توانید آنرا با قابلیت برنامه ریزی بالقوه اش ؛ شخصی سازی کنید . 

تجربه ی نرم افزاری این smartwatch تا حدود زیادی با Android Wear  مشابه است . زیرا اکثر نرم افزار های واسط بین این گدجت با سیستم عامل های iOS  و Android ؛ یکی هستند . این smartwatch همچنین با Alexa و IFTTT در درون آن ؛ عرضه می شود . 


سازندگان smartwatch های modular  امیدوارند که توسعه دهندگان بیشتری به کار بر روی نرم افزارهای مربوط به این گدجت باشند ، اما بهر حال مشتریان زیادی جذب این محصول تازه وارد به بازار شده اند و بنظر می رسد آینده ی درخشانی در انتظار این نوآوری ، می باشد . قیمت این محصول 259 دلار (بعلاوه تقریبا 35 دلار وسایل اضافی همراه آن) می باشد که در مرحله ی پیش فروش می باشد ، طبق پیشبینی ها ، تحویل نهایی این محصول ، در سه ماهه نخست سال 2018 ، می باشد . 

modular smartwatch

Smartwatch

اسمارت واچ

ساعت هوشمند

Kickstarter