84 Views
2018 Mar 04technology
img

بنا به گفته ی یکی از مدیران فروش داخلی شرکت آمازون، این شرکت محصولات Nest را به جز محصولات موجود در انبار نخواهد فروخت. آمازون در سال گذشته برخی از محصولات جدید Nest مانند Nest Cam IQ و ترموستات هوشمند را در وبسایتش بفروش نرساند. این شرکت طبق گفته ها به شرکت Nest پاسخ نداده است و تنها از طریق تلفن به این شرکت اعلام کرده است که دستور داده شده تا محصولات شرکت Nest بفروش نرسند.

در نتیجه ی این عمل شرکت Amazon، شرکت Nest نیز تصمیم گرفته است تا محصولاتش را به این وبسایت خرده فروشی عرضه نکند. این شرکت اعلام کرده است که خرده فروشی های بزرگ باید تمام محصولات این شرکت را بفروش برسانند و نه تنها گزیده ای از آن ها را.

ناپدید شدن محصولات شرکت Nest از وبسایت آمازون درست زمانی اتفاق افتاد که این شرکت پس از 3 سال فعالیت به عنوان شرکت همکار و وابسته ی گوگل دوباره به این شرکت پیوست. آمازون مسلما حاضر به فروش برخی از محصولات گوگل مانند دستیار صوتی و تلفن های هوشمند Pixel این شرکت نیست و این اتفاق هم می تواند مربوط به ادغام این دو شرکت باشد.

آمازون نیز برای فروش محصولاتش از یوتیوب که متعلق به شرکت گوگل است استفاده کرده است و همچنین اپلیکیشن خود را بر روی سسیستم عامل اندروید گوگل عرضه کرده است و اگر این کار شرکت آمازون بی پایه و اساس باشد گوگل نیز می تواند این شرکت را آزار دهد و در خدمات رسانی آمازون به مشتریان نقص ایجاد کند.

شرکت آمازون هفته ی پیش از زنگ در هوشمند و دوربین داخلی خانه پرده برداشت و اعلام کرده که به شرکت سازنده ی این محصولات بیش از 1 میلیارد دلار داده است تا این محصولات را با دستیار صوتی Alexa عرضه کنند و برای آن توسعه دهند.


گوگل

آمازون

nest

youtube

Android

alexa