43 Views
2018 Jan 19Newstechnology
img

آمازون از مدتی پیش در حال جستجو برای یافتن محلی مناسب برای احداث ستاد دوم خود بوده است. این شرکت نهایتا به فهرستی 20 موردی از شهرهای مناسب رسیده است که قصد دارد تا پایان سال 2018 یکی از این موارد را به عنوان گزینه نهایی خود انتخاب کند. فهرست 20 موردی شامل این موارد است: آتلانتا (جورجیا)؛ آستین (تگزاس)؛ بوستون (ماساچوست)؛ شیکاگو (ایلینویز)؛ کلمبوس (اوهایو)؛ دالاس (تگزاس)؛ دنور (کلرادو)؛ ایندیاناپولیس (ایندیانا)؛ لس آنجلس (کالیفرنیا)؛ میامی (فلوریدا)؛ مونتگومری (مریلند)؛ نشویل (تنسی)؛ نیوآرک (نیوجرسی)؛ نیویورک (نیویورک)؛ ویرجینیای شمالی (ویرجینیا)؛ فیلادلفیا (پنسیلوانیا)؛ پیتسبورگ (پنسیلوانیا)؛ رالی (کارولینای شمالی)؛ تورنتو (انتاریو) و واشنگتن دی سی.


به گفته آمازون این شرکت قصد دارد با دقت بیشتری این گزینه ها را مورد بررسی قرار داده و قابلیت این شهرها برای ایجاد 50000 شغل را ارزیابی کند. تمامی گزینه های این لیست نهایی کاملا قابل پیش بینی بودند. آمازون عمدتا به دنبال محل های نزدیک به ایستگاه های بزرگ و شلوغ مترو است که به مسیرهای حمل و نقل و همچنین فرودگاه ها دسترسی داشته باشند.
انتشار این لیست همچنین در واقع نشان می دهد که آمازون اساسا در جستجو برای خانه دوم خود است. آمازون در ماه سپتامبر اعلام کرد که پیشنهاد میزبانی برای ستاد دوم خود را از شهرهای مختلف می پذیرد. آمازون می گوید که در کل، در سراسر آمریکای شمالی 238 شهر مختلف برای احداث ستاد دوم این شرکت درخواستشان را ارائه داده اند.


این رقابت های عمومی که توسط آمازون ایجاد شده است، موجب رقابت هر چه بیشتر فینالیست ها شده است؛ زیرا مسئولین این شهرها تمام تلاش خود را می کنند که بتوانند موقعیت های شغلی جدید و سرمایه گذاری آمازون را جذب کنند. تصور می شود آمازون در واقع به لیست کوتاهتری از فینالیست ها رسیده است اما این لیست گسترده تر را منتشر کرده است تا رقابت بیشتری ایجاد کند و بتواند بهترین شهری که در این رقابت موفقتر عمل می کند را انتخاب کند. در نهایت، مهمترین دلیل ایجاد این رقابت را می توان در یک جمله خلاصه کرد: راهی برای تشویق شهرهای مختلف برای ارائه تسهیلات و تعهدات بهتر به منظور جذب سرمایه گذاری های آمازون.


Amazon

آمازون

دفتر مرکزی

ستاد دوم

شعبه دوم