92 Views
2018 Mar 08technology
img

مشتریان اصلی Amazon Prime به طور معمول افراد متوسط و سطح بالای جامعه هستند؛ البته ممکن است این رویه بزودی تغیر کند.

تیتان تجارت الکترونیک در روز چهارشنبه اعلام کرد که برنامه ی حمایتی دارویی و پزشکی ایالات متحده که به طور متوسط برای هر فرد 5.99 دلار در ماه پرداخت می کند کم است و این مبلغ در حدود نصف مبلغ مورد نیاز ماهانه است.

برنامه ی سازمان بهداشت عمومی ایالات متحده که Medicaid نام دارد برای پوشش افراد کم توان اجرایی شده است تا از این افراد در حوزه ی پزشکی و دارویی حمایت شود. حدود 35 میلیون آمریکایی تحت پوشش این طرح قرار دارند.

شرکت آمازون در ماه ژوئن شروع به ارائه ی تخفیف به افرادی که از کارت های EBT - که مخصوص افراد کم درآمد است- خرید می کنند کرد و همچنین این شرکت به دیگر دارندگان کارت های حمایتی دولت که با استفاده از آن ها به خرید مواد غذایی از این شرکت می پردازند تخفیف می دهد. حدود 30 میلیون نفر آمریکایی تحت پوشش خدمات غذایی فدرال قرار دارند.

مدیر برنامه های سبک زندگی آمازون گفت:

"ما می دانیم که ارئه ی تخفیف به افراد کم بضاعت مشکل آن ها را حل نمی کند و فقر را از بین نمی برد؛ اما می خواهیم با این کاهش هزینه و تخفیف بخشی از مشکلات آن ها را کاهش دهیم."

البته می توان از دیدی دیگر به این قضیه نگاه کرد. آمازون با ارائه ی خدمات فروش مواد غذایی خود توانسته است مشتریان با درآمد بالا را به سمت خود جذب کند اما این برای آمازون مورد قبول نیست و این شرکت همواره سعی دارد مشتریان بیشتری داشته باشد و درآمدش را افزایش دهد. به گفته ی برخی از تحلیلگران، این طرح تخفیفی برای افراد کم بضاعت می تواند مشتریان آمازون پرایم را تا 2 برابر افزایش دهد.

این حرکت آمازون می تواند گوی را از رقیب اصلی اش Walmart که برای سال هاست خدمات خود را برای افراد کم درآمد ارائه می کند بدزدد.

آمازون سال گذشته در برنامه ای مشابه Amazon Cash را معرفی کرد که مخصوص افرادی بود که حساب بانکی نداشتند. طبق این برنامه، افرادی که حساب بانکی نداشتند می توانستند پول های خود را در حساب های Amazon Cash به نام خودشان پس انداز کنند.

افرادی که خواستار برخورداری از طرح تخفیفی آمازون هستند باید به آدرس اینترنتی Amazon.com/qualify مراجعه کنند و عکسی از کارت EBT یا Medicaid خود را در این وبسایت آپلود کنند. عضویت این افراد بلافاصله پس از ثبت نام انجام می گردد.

مشتریان و استفاده کنندگان از این طرح باید سالانه اشتراک خود را تمدید کنند و افرادی که به سال چهارم برسند از تخفیف های بیشتری برخوردار خواهند بود. این طرح در هر زمانی قابل لغو است.


آمازون

غذا

آمازون پرایم

کم درآمد

Amazon

Amazon Prime