270 Views
2017 Nov 26technology
img


چگونه ویندوز 10 را به نسخه ی 1709 ارتقا بدهیم؟

کاربران - مخصوصا شرکت های بزرگ -با روش های مختلفی برای دریافت آخرین نسخه سیستم عامل مایکروسافت مواجه می شوند. در اینجا ما بهترین روش را به شما نشان می دهیم.

اگر چه این چهارمین ارتقاء از اواسط سال 2015  از شروع بکار سیستم عامل است و فرآیند از ساختار بسیار بیشتری نسبت به  نوامبر 2015 برخوردار است با این وجود کاربران برای چندین دهه با مشکل روش های ارتقای پیشرفته ی ساختار های مرتبط با سیستم عامل Microsoft رو به رو بودند.

برای دانلود آسان: از جای خود تکان نخورید و اندکی صبر!!!

 Microsoft؛ قصد دارد که بتدریج از طریق ارتقا ویندوز؛ویژگی های جدیدی را جایگزین ویژگی های ارتقا های پیشین کند؛تا آنجایی که در نهایت همه ی سیستم عامل های ساخت Microsoft؛ به نسخه 1709 ارتقا یابند.

 آقای johan cable می گوید: شما برای دانلود آخرین نسخه؛ در واقع نیاز نیست کار خاصی انجام دهید.

متصدی برنامه ی مدیریت؛ در گروه پشتیبانی و تعمیر ویندوز؛در روز سه شنبه مطلبی را در وب سایت شرکت Microsoft منتشرکرد:

«اگر شما گزینه ی نصب خودکار آپدیت ها را بر روی دستگاهتان فعال کرده باشید؛این ارتقاء بصورت خودکار روی سیستم شما نصب می شود.»

این شرکت از داده های تولید شده توسط ویندوز 10 استفاده می کند و به صورت متمرکز  سیستم های مشکوکی که براساس سیستم های مشابه  امکان پردازش ارتقاء دارند را بررسی میکند.

ممکن است برای اینکه نوبت به ارتقای کامپیوتر ها برسد کمی زمان ببرد:

چندی پیش درحالی که نسخه ی 1703 در پنجمین روز از ماه آپریل ارایه شده بود؛در اواخر ماه آگوست  مشترکان به انجمن پشتیبانی Microsoft گزارش داده بودند که آن ها هنوزاجازه ی دسترسی به این ارتقا ندارد!!!

Microsoft بلافاصله ویندوز 10 نسخه ی 1709 را به مرکز خدمات صدور مجوز (VLSC) اضافه کرد.

در فصل بهار بود که Microsoft نسخه ی 1703 را ارایه داد.اگر چه این نسخه ی 1703 تا تاریخ 5 آوریل،در دسترس نبود!!! و همچنین گزارش این ارتقا تا اول ماه مه به مرکز خدمات صدور مجوز ((VLSC ارسال نشده بود.

انجمن محصولات و خدمات Microsoft ((MPSAبه مشتریان توصیه کرد که جهت دانلود ویندوز10 نسخه ی 1079 به سایت مرکز خدمات Business Center مراجعه کنند.

Microsoft در روز دوشنبه؛ نسخه ای از این ویندوز را - در قالب فایلی- در دسترس در مرکز خدمات صدور مجوز(VLSC) و مرکز کسب و کار Business Centerقرار داد.

آقای Michael Niehaausمدیر بازاریابی ویندوز اشاره کرد:

هر یک از نسخه ها (Windows 10 Pro, Windows 10 Enterprise, Windows 10 Education) دقیقا شبیه به هم هستند. بنابراین شما در صورت نیاز؛کافی است یکی از این نسخه ها را دانلود کنید.

آقای Michael Niehaaus خاطر نشان کرد که با توجه به به نسخه های متعدد در داخل فایل ارایه شده؛مهندسین فناوری اطلاعات با استفاده از System Center Configuration Manager (SCCM) یا   Microsoft Deployment Toolit  باید که  اطمینان حاصل کنند در هر بار به روز رسانی؛قسمت درست را انتخاب کنند.

نکته: نسخه ی ماه جولای برای نصب ویندوز 10 نسخه ی 1709، و همچنین کیت ارزیابی و نصب ویندوز (ADK) 1709را می توانید در اینجا پیدا کنید.  Enterprise IT must be running SCCM 1706

گزینه سرویس ویندوز سرور به روز رسانی

از این روش استفاده کنید: ویندوز 10 نسخه ی 1709 در روز سه شنبه بر روی  سرورسرویس به روز رسانی ویندوز(WSUX)؛قرار گرفت که شرکت های بزرگ همچنان از این پلت فرم برای به روز رسانی استفاده میکنند.به این معنی که فناوری اطلاعات (IT)با استفاده از WSUS می تواند نسخه ی 1709 را به برخی کاربران یا حتی همه ی کاربران ارایه دهد.


تنظیم ویندوز برای به روز رسانی جهت مقاصد تجاری

به روز رسانی تجاری ویندوز(WUfB) نقطه ی عطفی بود که شرکت Microsoft ازآن رو نمایی کرد. حال شاهد آن هستیم که این ویژگی در نسخه ی1709 هم ارایه شده است.

همانظور که می دانیم معمولا مدت زمانی طول می کشد تا نسخه ی جدید قابل دسترسی باشد؛از همین جهت شرکت Microsoft برای اینکه مشتری مداری این شرکت زیر سوال نرود همانند گذشته؛برای مدت 4 ماه از سامانه ی WUFB برای پشتیبانی از نسخه ی 1709 استفاده کرد!در اواخر ماه ژانویه بود که Microsoft به مشتریان گفت که نسخه 1703 آماده و قابل استفاده است.در همین زمان بود که، این شرکت اعلام کرد که برای هرنسخه، تعداد قابل قبولی نسخه ی تجاری در نظر گرفته شده است؛دور از انتظار نیست که این ویژگی تا اواسط 2018 فعال شود.

گزینه سریع: دانلودشکن!

راه حل دیگر آن که؛ بجای ارتقا ویندوز و یا استفاده از سیستم WUFB  ؛ به این لینک Software Download page  مراجعه کرده و قسمت دانلود ویندوز10 را  پیدا کنید و بروی گزینه ی Update NOW کلیک کنید.