27 Views
2018 Mar 21Training
img

در قسمت قبلی آموزش، مرحله اول ساخت یک صحنه فانتزی با یک پروانه جادویی را اموزش دادیم حال در این قسمت، به آموزش مرحله دوم ساخت این صحنه فانتزی می پردازیم. 

۲ . چگونه فیگور را روتوش کنیم

مرحله اول

عکس فیگور را باز کنید. به روش خودتان عکس را از پس‌زمینه جدا کنید. ما به‌منظور ماسک کردن فیگور و قرار دادن در جای مناسب خودش، از Quick Mask Tool استفاده کردیم.


مرحله دوم 

به لایه فیگور یک ماسک اضافه کنید. سپس از براش medium hard black برای از بین بردن پایین‌ترین قسمت موها استفاده کنید. با این کار مراحل بعدی نقاشی موها راحت‌تر می‌شود.

مرحله سوم 

در Adjustment به Hue/Saturation بروید و از آن برای افزایش رنگ زرد به‌خصوص در لباس، استفاده کنید.


مرحله چهارم

باز هم در Adjustment به Color Balance بروید و به فیگور رنگ‌های گرم بدهید.


مرحله پنجم

بازهم مانند مراحل قبلی با استفاده از Curves روشنایی را کاهش دهید. سپس در لایه ماسک ، به‌منظور نشان دادن نور روی فیگور و همچنین نشان دادن جزئیات و بافت لباس ، روی خطوط فیگور نقاشی کنید.مرحله ششم

یک لایه جدید با این تنظیمات بسازید. ( Overlay 100% , with 50% gray )


پروانه جادوییبه‌منظور اصلاح کردن نور و سایه فیگور ، Dodge و Burn Tool را با Midtoner Range, Exposure 15-20% فعال کنید.


مرحله هفتم

برای ایجاد سایه برای مدل، یک لایه جدید زیر لایه مدل بسازید. کلید Control را نگه‌دارید و روی تصویر لایه مدل کلیک کنید تا انتخاب شود.


این انتخاب را با رنگ قهوه‌ای پررنگ ( #۱۵۱۳۰f ) پر کنید و آن را Flip Vertically (به‌صورت عمودی معکوس آینه‌ای شود). opacity این لایه را ۸۰% قرار دهید و با استفاده از control-T سایه را برای منطبق شدن با پرسپکتیو مدل، بچرخانید.


Gassian Blur را برای نرم کردن سایه ۲پیکسل کنید و از لایه ماسک برای پاک کردن فضای زیرزمین استفاده کنید.


منبع: tarhan.ir

فتوشاپ

آموزش فتوشاپ