67 Views
2018 Mar 20Training
img

 در این بخش از آموزش ها قصد داریم یکی دیگر از تکنیک‌های دستکاری عکس در فتوشاپ را برای ساخت یک صحنه فانتزی با یک پروانه جادویی ، آموزش دهیم.

در ابتدا با استفاده از سه تصویر ، صحنه اصلی و پایه را می‌سازیم. بعدازآن فیگور را به عکس اضافه می‌کنیم و آن را با یک سری فرآیند که توضیح داده خواهد شد، روتوش می‌کنیم. سپس موهای بیشتری را نقاشی می‌کنیم و پروانه را اضافه می‌کنیم.

داده‌های آموزشی :

عکس راه‌آهن

عکس جنگل

عکس خاک

مدل یا فیگور

پروانه

۱ . چگونه صحنه ابتدایی را بسازیم

مرحله اول

یک پوشه جدید ( ۱۵۰۰ . ۱۴۳۶ پیکسل ) ، با تنظیمات زیر در فتوشاپ بسازید.

مرحله دوم

عکس راه‌آهن را باز کنید. با استفاده از Move Tool(V) این عکس را در صفحه سفید بیندازید. این لایه ها را به Smart Object تبدیل کنید.


مرحله سوم 

به‌منظور تکرار کردن این لایه ، Control-J را بزنید. به Edite > Transform > Flip Horizontal بروید، تا سمت چپ و راست تصویر جابجا شود. تصویر را مقداری به چپ بچرخانید.

دومین آیکون در آخر پنل لایه‌ها را کلیک کنید و یک لایه ماسک اضافه کنید. براش Soft Round را با رنگ سیاه( Soft Black Brush )، به‌منظور کپی شدن ریل سمت راست تصویر در سمت چپ.


مرحله چهارم 

به Layer > New Adjustment > Color Balance بروید و یک فضای گرم به عکس بدهید.


مرحله پنجم 

از Adjustment یک Curves بسازید تا نور فضای راه‌آهن را بیشتر کنید( به‌خصوص اطراف و پس‌زمینه). در این لایه ماسک ، برای پاک کردن پیش‌زمینه از soft black brush استفاده کنید.


مرحله ششم 

تصویر جنگل را در صفحه اصلی بیندازید. سپس با استفاده از Control-T و سپس Warp ، بالای تصویر را کمی خم کنید. این لایه را به Smart Object تبدیل کنید.

برای پاک کردن زمین و تبدیل جنگل به تنها تصویر در پس‌زمینه ، از لایه ماسک استفاده کنید.


مرحله هفتم

به Filter > Blur > Gaussian Blur بروید. سپس Radius را ۸پیکسل کنید.


مرحله هشتم

از adjustment یک Color Balance بسازید و آن را به‌عنوان Clipping Mask قرار دهید.


مرحله نهم

مانند مرحله پنجم عمل کنید با این تفاوت که فضای جنگل را تیره کنید. در لایه ماسک از یک براش soft black (opacity 15-20% ) برای کشیدن در وسط عکس که منبع نور اصلی است، استفاده کنید.




مرحله دهم

تصویر خاک را باز کنید. سپس آن را در پایین‌ترین قسمت پیش‌زمینه قرار دهید.


برای از بین بردن لبه‌های تیز و یکی شدن خاک با زمین، از یک لایه ماسک استفاده کنید. سعی کنید این فضا را نرم و طبیعی بسازید.


مرحله یازدهم

مانند مرحله ۵ و ۹ عمل کنید و فضا را به‌شدت تاریک کنید. سپس با استفاده از لایه ماسک ، به قسمت‌هایی که در عکس نشان داده کمی نور بدهید.



منبع: tarhan.ir