87 Views
2018 Jan 22Training
img

شما می توانید برای راه اندازی سایت خود، هاست و دامنه تهیه کنید و برای استفاده از سیستم مدیریت محتوای وردپرس، بعد از دانلود وردپرس، آن را بر روی هاست خود نصب کنید یا می­توانید هاست رایگان( البته به مدت محدود) از سایت های معتبر مانند zxn.ir یا parspack.com تهیه نمایید و به صورت موقت از آن استفاده نمایید و در صورتی که قصد راه اندازی سایت ندارید و فقط می­خواهید با وردپرس آشنایی پیدا کنید، می­توانید هاست را در داخل کامپیوتر شخصی خود میزبانی کنید که کاملا مشابه یک هاست خوب شبیه سازی می­کند و می­توانید وردپرس را برروی آن نصب کنید.

برای نصب وردپرس بر روی وبسایت شخصی خود، ابتدا شما باید بدانید که کنترل پنل شما از چه نوعی هست؛دایرکت ادمین یا سی پنل.

هنگامی که هاست مورد نظرتون رو می خرید به شما کنترل پنل داده میشه و می تونید ببینید که کنترل پنل شما از چه نوعی هست.

ما برای نمونه فقط نصب وردپرس برروی کنترل پنل دایرکت ادمین رو توضیح می دیم.

نصب وردپرس بر روی دایرکت ادمین

برای دانلود نسخه ی فارسی وردپرس می توانیم به سایت wp-persian.com برویم و از آنجا، آخرین نسخه ی فارسی وردپرس را دانلود کنیم.

بعد از خرید هاست به شما آدرس و یوزر و پسوردی داده میشه که با استفاده از آن، می­توانید وارد کنترل پنل خود شوید.برای دایرکت ادمین، ابتدا باید به انتهای سایت خود، ۲۲۲۲: را وارد کنید مانند روبرو: ۲۲۲۲:پسوند دامنه.نام دامنه.www

بعد از ورود باید یوزر و پسوردی که بعد از خرید هاست به شما داده شده را وارد کنید و لاگین را بزنید.

همان طور که در تصویر بالا مشاهده می­کنید، وارد پنل اختصاصی دایرکت ادمین شده­اید و در ادامه روی file manager کلیک نمایید.سپس وارد پوشه ی public­_html شده و مطابق تصویر زیر upload files to current directory را بزنید.

در قسمت اول آپلود، شما همان فایل زیپ وردپرسی را که از سایت wp-persian.com دانلود کردید، در این جا آپلود می­کنید.

بعد از اتمام آپلود، دوباره به پوشه public­_html وارد شوید(یا می­توانیدback بزنید) و همان طور که می­بینید فایل وردپرس در آن جا قرار دارد.شما باید هر فایلی به جز وردپرس که در آن پوشه قرار دارد را select و سپس delete نمایید و سپس فایل وردپرس را اکسترکت نمایید.

بعد از اتمام اکسترکت یک پوشه ی وردپرس اضافه می­شود. وارد پوشه ی وردپرس شوید تمام فایل هایی که در پوشه ی ورد پرس قرار دارد را select نمایید و سپس Add to clipboard را بزنید(مطابق تصویر زیر)

و up a level را بزنید و یک مرحله به عقب برگردید و سپس move clipboard files here را بزنید.این باعث می شود تا فایل ها برروی آدرس صفحه اصلی سایتتون قرار بگیرند.

حالا (در یک tab جدید) به صفحه ی اصلی وبسایتتون بروید و اگه تمامی مراحل بالا رو اجرا کرده باشید، باید تصویر زیر را برایتان نمایش دهد.

اگه با همچین صفحه ای مواجه شدید یعنی تمامی مراحل آپلود به درستی انجام شده و در غیر این صورت پیشنهاد می کنم دوباره از نو مراحل بالا را تکرار نمایید.

پس از روبرو شدن با این صفحه، بزن بریم را کلیک کنید.تصویر زیر را برای شما نمایش می­دهد.

پس از روبرو شدن با این صفحه، به صفحه ی اصلی دایرکت ادمین(Home) بروید و از آنجا MySQL Management و بعد create new database را کلیک نمایید.

در صفحه ی روبرو شما باید به ترتیب نام دیتابیس، نام کاربری دیتابیس و پسوردها را قرار دهید.لازم نیست شما آن چه که در اینجا وارد می­کنید را به ذهن بسپارید و این کار فقط یکبار انجام می­شود.پس از کلیک بر روی create مقادیری را که وارد نمودید به شما نشان می­دهد. شما باید به ترتیب مقادیر Database Name را بر روی نام پایگاه داده، Database Username را برروی نام کاربری و password را بر روی رمز وارد کنید و هاست شما هم باید localhost باشد. توصیه می­شود برای امنیت بیشتر، پیشوند جدول را تغییر دهید و در نهایت فرستادن را بزنید.

در نهایت تصویر زیر برای شما نمایش داده می­شود که در آن عنوان سایت، نام کاربری و رمز و ایمیل خود را وارد می کنید.شما باید نام کاربری و رمز را به خاطر داشته باشید چون پس از هر ورود به آن نیاز خواهید داشت.

در نهایت راه اندازی وردپرس را بزنید. وردپرس شما نصب شد و حالا اگر شما به سایت خود مراجعه کنید می بینید که یک قالب خیلی ساده را به شما نشان می­دهد که البته به شما نشان خواهیم داد که چطور آن را به سلیقه ی دلخواه خود در آورید.

هروقت شما می خواستید وارد محیط مدیریتی سایت شوید، به انتهای سایت خود /wp-admin را وارد کنید.نام کاربری و رمزی که در مرحله ی آخر وارد کردید را وارد نموده و ورود را بزنید.حالا شما وارد محیط داشبورد یا پیشخوان وردپرس شده اید.


پنل وردپرس

دایرکت ادمین

سایت

وردپرس

سیستم مدیریت محتوا