41776 Views
2018 Jan 16technology
img

یکی از اپلیکیشن های محبوب برای به اشتراک گذاشتن تصاویر و فیلم با دوستان و آشنایان، اپلیکیشن اسنپ چت می باشد.


شما به کمک این اپ میتوانید تصاویر و فیلم های مورد نظرتان را به پس از ویرایش و گذاشتن فیلتر های مختلف بر روی آن برای هر کدام از مخاطبینتان به اشتراک بگذارید، همچنین به کمک آن می توانید به صورت استوری پست بگذارید و با دوستان خود در قسمت چت، گفت و گو کنید. این اپلیکیشن به شکلی طراحی شده است که تصویر و فیلم فرستاده شده توسط شما پس از این که مخاطب شما آن را مشاهده می کند، پاک می شود.


1- نصب اسنپ چت
برای این کار به راحتی به گوگل پلی یا اپ استور دستگاه خود مراجعه کنید و پس از سرچ کردن snapchat این اپ را کاملا رایگان دانلود و بر روی دستگاهتان نصب کنید .


2- ساخت حساب کاربریبرای این که بتوانید از اسنپ چت استفاده کنید باید در آن اقدام به ساخت حساب کاربری کنید. پس از این که اسنپ چت را نصب کردید، وارد آن شوید. حال صفحه ای برای شما باز می شود که شامل دو گزینه login برای افرادی که از قبل حساب کاربری ایجاد کرده اند و می خواهند وارد آن شوند و sign in برای افرادی که می خواهند حساب کاربری ایجاد کنند می باشد.

بر روی گزینه sign up تپ کنید، پس از وارد کردن اطلاعاتتان و نیز تاریخ تولدتان به میلادی یک نام کاربری و رمز عبور انتخاب کنید.

3- خطا در وارد کردن پسورد اسنپ چت:
چنانچه به هنگام وارد کردن پسورد به مشکلی برخورد کردید و خطا نمایان شد شما کاربران هاو کن یو میبایست ابتدا گوشی را روی حالت airplane mode قرار داده و سپس با استفاده ارتباط وای فای  و نرم افزار های تغییر ای پی  یا همان وی پی ان ها به سراغ نرم افزار بروید و عملیات وارد کردن پسورد را ادامه دهید. همچنین فراموش نکنید که بهتر است زبان گوشی برای این کار انگلیسی باشد. دقت کنید که پس از پذیرفته شدن رمز گوشی را از حالت  airplane mode خارج کنید تا بتوانید کدی که برای شما ارسال می شود را دریافت کنید.

 

سپس در مرحله بعد ایمیل خود را وارد کرده، حال باید شماره تلفن خود را در آن وارد کنید (به یاد داشته باشید که اسنپ چت شماره تلفن شما را برای مخاطبین نمایش نمی دهد) پس از آن که شماره را وارد کردید، کد فعال سازی برای شما ارسال می شود.

4- وارد کردن مخاطبین دستگاه به اسنپ چت
حال وارد صفحه ای می شوید که باید دوستانتان را به اسنپ چت اضافه کنید. در این مرحله اپلیکیشن یک پیغام برای شما ارسال می کند که آیا اجازه می دهید به مخاطبین تلفن شما دسترسی داشته باشد؟ پس از مشاهده این پیغام بر روی گزینه Ok تپ کنید. پس از این کار تمامی مخاطبینی که در اسنپ چت حساب کاربری ایجاد کرده اند در قسمت My friends نمایش داده می شوند. همچنین در قسمت بالا و سمت چپ یک ایکون برای ایجاد مخاطب وجود دارد که با انتخاب آن می توانید مخاطبین دیگر را اضافه کنید. همچنین با انتخاب آیکون جست و جو در سمت راست می توانید نام کاربری مخاطبین را جست و جو کنید و به مخاطبین خود اضافه کنید.


5- تنظیمات
شما می توانید با انتخاب ایکون چرخ دنده در اسنپ چت، وارد منوی تنظیمات آن شوید و تغییرات مورد نظرتان را ایجاد کنید. در این قسمت می توانید اطلاعات شخصیتان را ویرایش کنید، مخاطبینی که می توانند تصاویر و فیلم های شما را ببینند مشخص کنید، همچنین با خاموش کردن گزینه mobile number دیگر مخاطبین شما نمی توانند از طریق شماره تلفن شما را پیدا کنند.
6- فعال سازی سرویس ها
همچنین می تواند بر روی گزینه manage در قسمت Additional services سرویس های دیگری نیز فعال کنید. البته توجه داشته باشید برخی از این سرویس ها نیاز مند به دسترسی هایی مانند موقعیت جغرافیایی دارند.


7- ساخت اسنپ


شما به سادگی می توانید در اسنپ چت تصاویر و فیلم ها خود را به اشتراک بگذارید زیرا این اپلیکیشن بصورت خودکار وارد دوربین می شود. برای گرفتن عکس کافیست بر روی دایره پایین و وسط صفحه تپ کنید. اگر می خواهید فیلم بگیرید کافیست آن را نگه دارید فقط باید بدانید که اسنپ چت فقط به شما اجازه می دهد فیلم ها را حداکثر تا ۱۰ ثانیه ضبط و به اشتراک بگذارید.

اگر می خواهید از دوربین جلو گوشی تان استفاده کنید بر روی ایکون دوربین که بر روی آن دو فلش طراحی شده است در قسمت بالایی و سمت راست تپ کنید و اگر می خواهید فلش دوربین را فعال یا غیر فعال کنید از آیکون رعد که در سمت چپ و بالا قرار دارد استفاده کنید.
پس از این که عکس مورد نظر را گرفتید حال می توانید به آن متن اضافه کنید تا در زمانی که مخاطبتان تصویر را باز کردند متن نیز همراه با تصویر برای آن ها نمایش داده شود.
می توانید بر روی عکس خود نقاشی بکشید و بر روی آن تغییرات ایجاد کنید. برای این کار فقط کافیست قلم موجود در قسمت بالا را انتخاب و رنگ آن را تعیین کنید و هر تغییری که لازم دارید بر روی تصویر ایجاد کنید.
همچنین می توانید از فیلتر های این اپ برای تصویر خود استفاده کنید که برای این کار فقط کافیست در قسمت تنظیمات گزینه فیلتر را فعال کرده باشید و انگشتتان را بر روی عکس قرار دهید و به سمت راست یا چپ بکشید تا فیلتر ها بر روی تصویر قرار بگیرند.
حتی به کمک آیکون قیچی که در تصویر مشاهده میکنید، میتوانید عکس مورد نظر خود را به راحتی کراپ و ذخیره کنید.
پس از انجام فرایند های بالا حال می توانید با انتخاب آیکون تایمر، میزان زمانی که کی خواهید مخاطب تصویر را ببیند و سپس پاک شود را تعیین کنید.
همچنین شما می توانید در این اپ قبل از این که تصویر را برای مخاطبین خود به اشتراک بگذارید، آن را در دستگاه خود ذخیره کنید. برای این کار فقط باید بر روی آیکون فلش رو به پایین در قسمت پایین صفحه تپ کنید تا در دستگاه شما ذخیره شود.
پس از انجام تغییرات و کار های مورد نیاز بر روی عکس باید آن را برای دوستان خود ارسال کنید. برای این کار باید بر روی آیکون فلش در قسمت پایین و سمت راست تپ کنید. سپس صفحه ای برای شما باز خواهد شد که لیست مخاطبین شما در آن قرار دارد و شما باید مخاطبینی که می خواهند این پست شما را مشاهده کنند را انتخاب کنید.
پس از ارسال تصویر یا فیلم، در کنار اسم مخاطب برای عکس ها یک مثلث و برای فیلم ها یک مربع وجود دارد که اگر تو پر باشد بیانگر این است که مخاطب شما هنو آن پست را مشاهده نکرده است و اگر تو خالی باشد بالعکس.


8- دیدن اسنپ های مخاطبین
همانطور که شما برای مخاطبین پست می گذارید آن ها نیز در اسنپ برای شما فیلم و تصویر ارسال می کنند که برای دیدن آن ها باید وارد اسنپ شوید سپس به قسمت دوربین بروید. در این قسمت فهرستی از مخاطبین را می بینید که برای شما پست ارسال کرده اند که در کنار اسم آن ها مربع یا مثلث وجود دارد که اگر تو پر باشد بیانگر این است که شما هنوز آن را مشاهده نکرده اید و اگر تو خالی باشد یعنی آن را قبلا دیده اید.


9- ایجاد استوری
شما در اسنپ چت علاوه بر تصاویر و فیلم ها که با دوستانتان به صورت اسنپ به اشتراک می گذارید می توانید در این اپ استوری نیز بسازید و به اشتراک بگذارید. استوری نیز مانند اسنپ هم می تواند به صورت عکس باشد و هم به صورت فیلم، با این تفاوت که استوری در فید شما به نمایش در می آید و بعد از ۲۴ ساعت پاک می شود و همه می توانند آن را مشاهده کنند.

برای ساخت استوری کافیست تمام مراحل فرستادن اسنپ را انجام دهید اما به جای تپ کردن گزینه ارسال، آیکون مربعی پایین صفحه که در گوشه آن یک مثبت قرار دارد را بزنید.

پس از این کار در مرحله بعد گزینه add to your story را تپ کنید به همین سادگی. همچنین برای زود تر پاک کردن استوری می توانید استوری را باز کنید، آیکون چرخ دنده را انتخاب کنید سپس گزینه delete را بزنید.

و برای مشاهده استوری های دوستانتان کافیست به صفحه my friend بروید و بر اسم کاربرانتان که در بالای صفحه آمده است را لمس کنید تا اگر استوری قرار داده اند مشاهده کنید.


منبع : howcanu.com

نصب اسنپ چت

Snapchat

اسنپ چت

آموزش اسنپ چت