201 Views
2018 Mar 02Trainingtechnology
img

مقدمه

سلام خدمت دوستان و همراهان همیشگی ای دانش ،با سری آموزش های CSS همراه شما عزیزان هستیم.این سری آموزشی شامل تمامی مباحث این زبان طراحی وب می شود و در سطوح مقدماتی و متوسطه آموزش داده می شود.اما قبل از اینکه CSS را تعریف کنیم ،باید راجع به ساختار صفحات وب توضیح مختصری را ارائه کنیم.یک صفحه وب شامل اجزای زیر است:

Content(محتوا): این بخش به وسیله ی HTML ایجاد می شود.

Presentation(نمایش): این بخش به وسیله CSS ایجاد می شود.

Behavior(رفتار): این بخش نیز به وسیله ی زبان Javascript نوشته می شود.

خب دوستان بخش اول در سری آموزش HTML به زبان ساده به طور کامل بررسی شد.بخش سوم نیز ارتباطی با سری آموزش های این دوره ندارد پس در انتها به تفسیر بخش نمایش می پردازیم.


بخش نمایش(Presentation):

این بخش وظیفه ی تنظیم و همینطور ترتیب محتویات سایت را که برای کاربر نمایش داده می شود برعهده دارد.در آموزش های HTML به زبان ساده ذکر کرده بودیم که در گذشته برای لایه بندی سایت ها از جدول ها استفاده می کردند که به این سبک کد نویسی Table Base می گویند. این سبک از کد نویسی مشکلات زیادی داشت از جمله سنگین شدن سایت ، نداشتن زیبایی لازم و ... .در ان زمان نیز از CSS استفاده می شد البته نه به وسعت استفاده ای که امروزه از آن می کنند.امروزه به جای طراحی به صورت Table Base از Div Base استفاده می کنند.از زمانی که سبک کد نویسی تغییر و پیشرفت کرد استفاده از CSS یک امر عادی به حساب می آید و شما با استفاده از Div می تواند یک سایت را به سادگی قالب بندی کنید و محتوای آن را به بهترین شکل به نمایش در آورید.

خب دوستان در این جلسه با کلیاتی از وظایف CSS اشنا شدید.در جلسه بعدی به طور کامل با نحوه ی استفاده از دستورات CSS در HTML آشنا خواهید شد.امیدوارم در جلسات بعدی نیز همراه ما باشید.css

اموزش css

آموزش طراحی وب

طراحی وب

استایل نویسی

طراحی قالب وب

قالب بندی سایت