122 Views
2018 Feb 13Trainingtechnology
img

آشنایی با html

سلام دوستان و همراهان همیشگی ای دانش ، با قسمت اول آموزش html درخدمت شماهستیم.این بحث را با آموزش html به زبان ساده و در بخش های پی در پی آغاز خواهیم کرد.برای یادگیری هر مبحثی در زمینه برنامه نویسی وب ابتدا باید روش کار با HTML را شناخت.


اhtm چیست؟

html یا Hyper Text Markup Language به معنی زبان نشانه گذاری ابر متن است. دستورالعمل های این زبان ،تگ (Tag) نام دارند که محتوای صفحات وب با آن ها نشانه گذاری می شوند.سند های html معمولا با دو پسوند htm. و html. نام گذاری می شوند .نکته قابل توجه اینجاست که html یک زبان برنامه نویسی نیست، بلکه زبانی برای نشانه گذاری ابر متن است. مهم تر اینکه html زبانی برای صفحه آرایی و نقاشی صفحات وب نیست.اما باید در نظر داشت که html در تمامی صفحات وب استفاده می شود. هیچ سایتی را نمی توان یافت که از آن استفاده نکرده باشد .البته یک سری از سایت های قدیمی با تکنولوژی فلش ساخته شده اند و از html استفاده نکرده اند.


روش استفاده

این تکنولوژی قابلیت استفاده در نرم افزار های مختلفی را دارد.از ساده ترین نرم افزارهایی که قابلیت اجرای دستورات html را دارد می توان note pad ویندوز را مثال زد.شاید کمی غیرممکن به نظر برسد اما می توان با این نرم افزار یک سایت طراحی کرد.اینکه چرا برنامه نویسان از نرم افزارهای پیشرفته تری استفاده می کنند در ادامه آموزش های HTML متوجه خواهید شد.در قسمت های بعدی آموزش html با تگ ها و نحوه ساخت سند html آشنا خواهیم شد.


نکته مهم

علاقه مندان به کار در حوزه طراحی و ساخت صفحات وب باید این نکته را مورد توجه قرار دهند که در این حوزه تمرین و ممارست ابزار اصلی آنها در تبدیل شدن به یک طراح وب است. همچنین در نظر داشته باشند که HTML پایه و اساس طراحی صفحات وب است و عدم تسلط در آن موجب عدم موفقیت آنها در این حوزه خواهد شد.

html

اموزش html

طراحی صفحات وب

html به زبان ساده

آموزش طراحی وب

طراحی وب

ساخت صفحات وب