145 Views
2018 Feb 13Trainingtechnology
img

ساختار کلی html

با سلام خدمت دوستان و همراهان همیشگی ای دانش با بخش دوم آموزش html به زبان ساده در خدمت شما هستیم. . در جلسه اول یک توضیح کلی در رابطه با html و چیستی آن ارائه دادیم.در این جلسه قصد داریم به آموزش ساختار کلی html بپردازیم. همانگونه که در جلسه قبل گفته شد برای ایجاد یک سند html می توانیم از نرم افزار notepad استفاده کنیم.به همین منظور ابتدا این نرم افزار را اجرا می کنیم.خب، اما یک سند html شامل چه چیزهایی می شود. در جلسه قبل اشاره ای کردیم به اینکه دستورات html بین تگ ها قرار می گیرند. اما تگ چیست؟


تگ html

علائم نشانه گذاری در html را تگ html می گوییم.این تگ ها دارای ویژگی های زیر هستند.

۱-نام تگ html در بین دو علامت <> قرار می گیرد.

۲-نام تگ html به صورت جفت نوشته می شود.(البته استثناهم دارد)

۳- اولین تگ،تگ شروع و دومین تگ، تگ پایان است.

۴- تگ پایانی با یک اسلش ( / ) قبل از نام تگ مشخص می شود.

به مثال زیر توجه کنید:

<tagname>content</tagname>


در قسمت content هم محتویات مورد نظر ما قرار می گیرد.


المان های html

ما از تگ ها و المان های html برای توضیح موضوع استفاده می کنیم.اما تفاوت این دو در این است که المان ها مابین تگ ها نوشته می شوند.


<p>این یک پاراگراف است</p>

آن چه که با نوشتن کد بالا دیده می شود تنها المان قرار گرفته در بین دو تگ p است.

اما ساختار اصلی یک سند html دارای یک سری تگ های اصلی است که مابقی تگ ها در بین این تگ های اصلی بنابر نیاز کاربر قرار می گیرند.در زیر ساختار اصلی یک صفحه html را مشاهده می کنید.

<html>

<head>

<title>test</title>

</head>

<body>

</body>

</html>

دقت کنید تگ های اصلی در کدهای بالا شامل تگ html و تگ head وتگ body می باشد.تمام کدهای html باید بین دوتگ html قرار می گیرند.خب تا اینجا یاد گرفتیم که یک صفحه html شامل چه تگ های اصلی است و نحوه نوشتن آن ها به چه صورت می باشد. دوستان فراموش نکنند یاد گیری این موارد تنها به خواندن این آموزش محدود نمی شود و حتما باید تمرین کرد.بحث جلسه دوم به پایان رسید امیدوارم همراهان ای دانش از آموزش html به زبان ساده بهترین بهره را ببرند.


html

آموزش html

طراحی صفحات وب

html به زبان ساده

آموزش طراحی وب

طراحی وب

ساخت صفحات وب