66 Views
2017 Dec 27Cultural
img

آنچه در فصل هفتم سریال Game of Thrones گذشت!

اتفاقی که در فصل هفتم می افتد کاملا با چیزی که انتظارش را دارید متفاوت است! امیدواریم که در آینده شاهد تولید این نوع سریال ها و فیلم ها باشیم.در این مقاله سعی می کنیم که نکات مثبت برجسته و منفی این سریال را بررسی کنیم.!

ابتدا با نکات مثبت آغاز کنیم. قسمت های 1 تا 4 عمدتا عالی هستند و یک پایان کاملا سرگرم کننده و مهیج در انتهای فصل؛در انتظار تماشاگر است.اما مشکل جایی است که سکانس جنگ Goldroad که بسیار مهیج و نقطه عطف سریال است؛به طور ناقص پخش می شود و از وسط فیلم قطع می شود!

از دیگر ایرادات وارده این است که سرنوشت برخی از شخصیت ها و کارکترهای محبوب این سریال بسیار مبهم و در حاله ای از ابهام قرار می گیرند! به عنوان مثال بیننده متوجه نمی شود که نیروی دریایی Westeros چه بلایی بر سر Yara می آورد!همچنین سرانجام شخصیت هایی مانند Meera و Uncle Benjen کاملا مبهم است! و بیننده در انتها احساس خلا می کند!


فصل هفت خیلی کوتاه است و بیننده خیلی زودتر از چیزی که انتظارش را دارد؛به پایان سریال می رسد.همچنین به نظر کارشناسان؛این که سرنوشت کاراکتر های محبوب این سریال مجهول است؛یک نقص و آبروریزی بزرگی برای این فیلم محسوب می شود.

نبرد Goldroad، جایی که Dany تمام ارتش Lannister را به آتش می کشد، یک سری از صحنه های باور نکردنی است که می تواند باعث هیجان تماشاگر شود و در عین حال تاثیر شگرفی بر ذهن مخاطب می گذارد!

به همین ترتیب، در نبرد دریایی، جایی که Euron ؛ Yara را به اسارت می گیرد، یک سکانس بسیار تکان دهنده است که برای چند دقیقه مخاطب را در جای خود میخ کوب می کند! به طور کلی این سریال هوش تماشاگر را به چالش می کشد!


برخی از قسمت های این سریال خیلی تکان دهنده است! حلال زاده بودن Jon Snow و واقعیت ها در مورد پدر مادر او؛شوک عظیمی را در مخاطب ایجاد می کند! همچنین واقعیت قتل Joffrey هم بسیار تکان دهنده و در نوع خود جالب است.این چنین صحنه ها باعث می شود که به طور عجیب و ناخواسته عاشق این سریال بشوید!

بعضی سکانس ها بسیار عجیب و غریب هستند! به عنوان مثال؛ Tyrion و Sansaدو شخصیت مهم این سریال هستند. Tyrion شخصیتی است که در اثر حملات نظامی تضعیف شده است ؛ ولی با کمک و مشاوره ی Dany به پادشاهی One-Liners می رسد! در عین حال Sansa تبدیل به یک شخصیت سخت و مقتدر می شود؛که از نکات جذاب و جالب این سریال است.

با این وجود،روابط عاشقانه و رمانتیک بین Dany و Jon، می توان به جرات گفت که از قوی ترین، بخش های قانع کننده و رضایت بخش داستان فصل 7 است.


یکی از بزرگترین معایب فصل 7؛که فقدان یک کاراکتر منفی ملموس است.در نهایت پس از پایان این سریال؛احساس نا امیدی و ناراحتی به سراغمان می آید! زیرا که بعید است در سال های آینده چنین مجموعه ی نمایشی با کیفیتی ساخته شود. همچنین احساس می کنیم که اگر فصل هفت کمی طولانی تر بود؛بسسیار اثر گذار تر بود و بیننده بیشتر لذت می برد.در فصل هفت سریال با ریتمی عادی و ثابت پیش می رود که نسبت به فصول گذشته؛یک ضعف جدی است.هر چند این سریال بسیار دیدنی و جذاب بود ولی بسیار وقت گیر است.این بود پایان خلاصه و نقد سریال بسیار زیبای بازی تاج و تخت!

با تشکر از همراهی شما.


Game of Thrones

فصل اخر Game of Thrones

فصل 7 Game of Thrones

خلاصه ی Game of Thrones

خلاصه ی سریال بازی تخت و تاج

سریال بازی تخت و تاج فصل هفتم

نقد سریال بازی تخت و تاج