94 Views
2017 Dec 23Cultural
img

آنچه در فصل چهارم Game of Thrones گذشت!

در فصل سوم شاهد اتفاقات زیادی بودیم که در نهایت فصل سوم با ابهامات و نکات مهم زیادی که داشت؛به پایان رسید.امروز قصد داریم که فصل چهارم این سریال زیبا را بررسی کنیم.


Joffrey ازدواج می کند... در مراسم عروسی Joffrey مسموم شد و به قتل رسید.... 


بنابراین، Joffrey مرده است و از آنجا که Sansa Stark مخفیانه شهر را با Petyr Baelish ترک کرده است، همه فکر می کنند که Tyrionمسئول مرگ Joffrey است. ما در نهایت متوجه می شویم که مرگ Joffrey نتیجه نقشه و برنامه ی Olenna Tyrell و Baelish است؛اما چون هیچ کس این نکته را نمی داند؛،پس تیریون محاکمه می شود.


در هنگام محاکمه حتی Shae که معشوقه اش بود، به دادگاه دروغ می گوید و به همه می گوید که Tyrion و Sansa چند ماه بود که مشغول برنامه ریزی این قتل بوده اند. از این رو مبارزه به عنوان مجازات برایش در نظر گرفته می‌شود. Cersei (کوه) را مبارز خود معرفی می‌کند. این موضوع انگیزه‌ای برای Oberyn Martell می‌شود تا از جانب Tyrion مبارزه کرده و انتقام خواهرش را از Cersei بگیرد که گفته می‌شد به الیا تجاوز کرده و او را کشته است. در جریان نبرد Oberyn Martell به خوبی پیش می‌رود و با تکیه بر سرعت، Cersei را نقش بر زمین می‌کند اما هنگامی که سعی دارد از او اعتراف بگیرد، Cersei در یک حرکت غافلگیرانه Oberyn Martell را می‌کشد. 


در Essos؛ اژدهای Daenery به طور چشم گیری بزرگ شده اند....در حالی که یکی از آن ها گم شده است ولی او دوتای دیگر را محافظت می کند. او همچنین می فهمد که مشاور قدیمی اش یعنی، Ser Jorah Mormont ، جاسوس Baratheon بوده است..پس او را به عنوان مجازات ؛تبعید می کند. 

برگردیم به Westeros ، Petyr Baelish و Sansa به Eyrie می رسند. Baelish با Lysa Arryn ازدواج می کند ... سپس او را به دروازه ی ماه می برد و او را پرتاب می کند... حالا او دوباره با Sansa دشمن می شود (که در این جا 15 ساله است).

Jon Snow به سمت شمال لشکر کشی می کند تا رهبر Wildling را پیدا کند و او را بکشد... اما قبل از اینکه بتواند این کار را انجام دهد، Stannis Baratheon با نیروی عظیمی روبرو می شود و ارتش Wildling را از بین می برد.


در قسمت شمالی ، Bran در نهایت درخت قلب را پیدا میکند... آنها توسط ارواح مورد حمله قرار می گیرند، و Jojen می میرد، اما Bran ، Hodor و Meera توسط یک کودک در جنگل ؛ نجات می یابند. پس از نبرد، Bran با یک پیرمرد در نزدیکی یک درخت ملاقات می کند.... 


برگردیم به Landing King. جایی که قرار است Tyrionاعدام شود، Jaimeاو را از زندان فراری می دهد و او را به اتاق خواب پدرش Tywin sneaks می برد و در آنجا Shae، را می بیند و با چاقو به او حمله می کند...


و این هم خلاصه ی فصل 4 ....! بزودی فصل 5 را بررسی می کنیم.منتظر باشید!


خلاصه ی Game of Thrones

Game of Thrones

سریال

گیم اف ترونز

بازی تخت و تاج