124 Views
2018 Mar 28technology
img

احتمالاً می دانید در رویه جدید مایکروسافت برخلاف گذشته خبری از عرضه نسخه تمام جدید نیست و در عوض ویندوز 10 آپدیت‌های جدید دریافت می‌کند. تازه‌ترین آپدیت اساسی ویندوز 10 آپدیت بهاره یا Spring Creators Update نام دارد که طبق گزارش‌ها به زودی منتشر می‌شود.


طبق گزارش‌های غیر رسمی منتشر شده، آپدیت بهاره ویندوز 10 یا همان Redstone 4 در روز 10 آوریل (21 فروردین) در اختیار کاربران این سیستم عامل قرار می‌گیرد. درست همانند آپدیت‌های پیشین، Spring Creators نیز در چندین گام منتشر می‌شود و همه کاربران آن را هم زمان دریافت نخواهند کرد. به عبارتی دیگر، ممکن است در همان روز نخست این آپدیت را دریافت کنید اما هم زمان این احتمال نیز مطرح است که تا سه ماه زمان ببرد. البته با در نظر گرفتن این واقعیت که آپدیت مورد بحث با انبوهی از قابلیت‌های جدید همراه است و کاربران مشتاق دریافت آن هستند، احتمالاً عرضه آن سریع‌تر از آپدیت‌های پیشین باشد.


مایکروسافت از انتشار چند مرحله‌ای به منظور شناسایی باگ‌های احتمالی رو رفع آنها پیش تأثیر گذاری بر کامپیوترهای بیشتری بهره می‌گیرد، بنابراین هنگامی که آپدیت Redstone 4 منتشر شود، مایکروسافت با تحلیل اطلاعات گردآوری شده از اولین کامپیوترها، تلاش می‌کند تجربه کاربران بعدی را بهبود بخشد. هم زمان مایکروسافت بیلد 17133 از نسخه پیش نمایش آپدیت بهاره ویندوز 10 را در اختیار کاربران عضو حلقه سریع از برنامه ویندوز اینسایدر قرار داده است که گمان می‌رود نسخه RTM باشد.


با عرضه آپدیت موسوم به Redstone 4، بلافاصله توسعه آپدیت Redstone 5 کلید خواهد خورد که گفته می‌شود در ماه سپتامبر عرضه می‌شود. احتمالاً یکی از قابلیت‌های جدید Redstone 5، کلیپ برد تحت کلاد باشد و بتوان از طریق ارتباط اینترنتی، بر روی دستگاه‌های مختلف به محتویات کپی شده به کلیپ برد ویندوز دست پیدا کرد.

ویندوز ۱۰

آپدیت ویندوز ۱۰