61 Views
2018 Apr 12technology
img

چند ماه پیش بود که نام حفره ی امنیتی Spectre بر سر زبان ها افتاد؛ این نقص امنیتی بر روی پردازنده های شرکت AMD وجود داشت و با استفاده از آن هکر ها می توانستند به اطلاعات مهم از جمله رمز های عبور و سایر اطلاعات دست پیدا کنند.

روز سه شنبه شرکت AMD آپدیتی برای پردازنده هایش منتشر کرد که کاربران با استفاده از این آپدیت می توانند در برابر نقص Spectre از خود محافظت کنند.

شرکت AMD به کاربران ویندوز اعلام کرد که استفاده از آپدیت میکروکد های پردازنده می تواند از آن ها در برابر نقص امنیتی Spectre محافظت کند.

شرکت مایکروسافت نیز روز سه شنبه ی هفته ی آینده آپدیتی را برای کاربران ویندوز 10 منتشر خواهد کرد و کاربران با استفاده از آپدیت خود شرکت AMD و آپدیتی که مایکروسافت در اختیارشان قرار می دهد می تواند از خود در برابر نقص امنیتی Spectre محافظت کنند.

در ماه ژانویه محققان توانستند دو نقص امنیتی را بیابند که بر روی صد ها میلیون رایانه و تلفن همراه وجود دارند؛ این نقص ها بر روی پردازنده های ساخته شده توسط شرکت های intel، AMD و ARM وجود دارند و شرکت های سازنده ی این پردازنده ها در تلاشند تا این مشکل را مرتفع سازند.

اینتل اعلام کرد است که بروزرسانی میکروکدها را برای تمامی پردازنده های ساخته شده در پنج سال گذشته فعال کرده است و کاربران برای ایمن شدن باید از این آپدیت استفاده کنند.


Spectre

AMD

Windows 10

intel

ARM

پردازنده

هک

نقص امنیتی

مایکروسافت

اینتل

ویندوز 10