78 Views
2018 Jan 25technology
img

با نزدیک شدن به زمان مراسم MWC بازار شایعات برای جزئیات و ویژگی های گوشی Galaxy S9 داغ تر شده ، اخیرا شایعاتی در مورد تکنولوژی دوربین این محصول سامسونگ شنیده می شود . اما اکنون جزئیاتی را از یک منبع بسیار معتبرتر می شنویم ؛ سامسونگ.

شرکت سامسونگ در یک صفحه ی وب ، جزئیات جدیدی از چندین سنسور دوربین های خود را اعلام کرد . البته رسما تایید نشده که این تکنولوژی ها در گوشی Galaxy S9 استفاده بشود ، اما از آنجا که سامسونگ درست قبل از رونمایی از Galaxy S9 ، جزئیات این تکنولوژی را در اختیار عموم قرار می دهد ، این احتمال که در Galaxy S9 ، شاهد این دوربین ها باشیم ، قوت می گیرد.

یکی از ویژگی های این دوربین سامسونگ ؛ فیلم برداری آهسته با نرخ 480 فریم بر ثانیه می باشد . نام این قابلیت slo-mo می باشد .

سامسونگ در نوآوری هایِ طراحی ؛ مانند تکنولوژی های مربوط به صفحه نمایش ، منحصر به فرد است، اما در مورد تکنولوژی دوربین، نسبت به رقبا مانند اپل، ال جی و سونی ، کمی عقب افتاده است. سامسونگ برای مثال، بیش از یک سال ازرقبای خود دردو دوربینه شدن ؛ عقب افتاده بود . پس برای ارائه ی یک گوشی بسیار منحصر بفرد ، باید فکری به حال دوربین آن کند .


Galaxy Note 8 که در ماه آگوست گذشته عرضه شد ، نخستین گوشی سامسونگ با یک جفت دوربین واقعی بود . در حالی که اپل ، نه تنها ، دوربین های دوگانه را به بازار معرفی کرد ، بلکه بعد از آن قابلیت های جالبی نیز مثل سلفی به دوربین خود اضافه کرد .

سنسور های جدید سامسونگ ، همگی از خانواده ی Isocell هستند ، که هر کدام در مورد خاصی تخصص دارند ، Isocell Fast دارای توانایی فوکوس خودکار بسیار سریع است که به کمک آن می توان روی اجسامی که سرعت بالا داردن به خوبی حتی در نور کم ، فوکوس کرد . این تکنولوژی اجازه می دهد تا ضبط ویدئو با سرعت بسیار بالا با رزولوشن 1080 پیکسل با نرخ 480 فریم در ثانیه انجام پذیرد. این قابلیت ویدئوی Slo-mo بسیار پیشرفته تر از Galaxy S8 و Galaxy Note 8 است که دارای ضبط Slo-mo با کیفیت 720 پیکسل با نرخ 240 فریم در ثانیه می باشند .

یک سنسور متفاوت به نامIsocell Dual در سامسونگ وجود دارد ، که مختص دوربین های دوگانه است . این دوربین ، تمام کارهایی را که دوربین های تکی د آنها ضعف دارند ، را به خوبی انجام می دهد . قابلیت زوم لیزری در این سنسور ، باعث می شود ، به راحتی به روی اشخاصی که در فاصله دور قرار دارند ، زوم کنیم . همچنین عکس های گرفته شده در نور کم و مکان های تاریک ، با وجود این سنسور ، بسیار با کیفیت هستند .


دیگر گوشی های دارای ویژگی های خاص دوربین - مانند سونی Xperia XZ Premium، که فیلم فوق العاده Slo-mo را با سرعت 960 فریم بر ثانیه ضبط می کند – تنها ، تک ویژگی های خوب در گوشی ها هستند . اما امیدواریم در گلکسی اس 9 ؛ شاهد یک مجموعه از ویژگی های خاص دوربین بشویم .

برخی ویژگی هایِ دیگرِ سنسور های جدید سامسونگ :

- تکنولوژی Tetracell که چهار پیکسل را به یک پیکسل بزرگ برای بهبود حساسیت نور در موقعیت نور کم ؛ متصل می کند .

- ویژگی WDR هوشمند ؛ که با استفاده از چندین حالت نور در طی یک عکاسی ، جزئیات بیشتری درعکسهای کم نور و تاریک نشان می دهد.

- سنسور سریع ضبط فیلم با سرعت بالا با کیفیت ویدئو HD

- یک سنسور 0.9 میلیمتری فوق العاده نازک برای گرفتن عکس های با کیفیت از اشیا مینیاتوری


سامسونگ

ایزوسل

ISOCELL

Samsung