62 Views
2017 Dec 03technology
img

این روز ها که بحث هوش مصنوعی در همه محافل داغ است ، بر آن شدیم تا گزارشی از این تکنولوژی ، مزایا و معایب آن برایتان به ارمغان آوریم . با ما همراه باشید :

این بار انتشار یک ویدئو در توئیتر موجب شد تا ایلان ماسک لب به سخن گشوده و بار دیگر از مخاطرات هوش مصنوعی برای انسان ها سخن بگوید .

Alex Medina طراح شرکت VOX ، پستی از یک ربات در حال انجام حرکات آکروباتیک به نام اطلس به حساب توئیتری خود ارسال کرد و در توضیح آن نوشت :

ما مرده ایم ( اشاره دارد به رشد سریع هوش مصنوعی و خطرات احتمالی آن در آینده )

ایلان ماسک در پاسخ به این پست نوشت :

 این تنها بخشی از پیشرفت است . در سال های آینده این ربات به سرعت حرکت خواهد کرد و برای دیدن آن نیاز به باریکه ای از نور خواهیم داشت .

او گفت :

در سال های آینده ربات ها مانند انسان رفتار خواهند کرد ، اما خطرات اجتماعی نیازمند نظارت اجتماعی اند و این کاری است که از ربات ها ساخته نیست .

این آخرین اخطار منتشر شده از سوی ایلان ماسک ، مدیر میلیاردر ابر شرکت تسلا است که ربات ها را به عنوان بزرگترین تهدید برای انسان ها معرفی میکند. او معتقد است قانون گذاران قبل از کشته شدن مردم توسط ربات ها ، باید قوانین را اصلاح و بازنگری کنند .

همچنین او در سال 2015 طی نامه ای خواستار ممنوعیت هوش مصنوعی ( ربات های قاتل ) از سازمان ملل شد .

 این فقط ایلان ماسک نیست که ترس خود را از هوش مصنوعی ابراز کرده ، استیون هاوکینگ ، فیزیکدان و نظریه پرداز معاصر نیز در موارد متعددی هشدار داده است که هوش مصنوعی میتواند به نژاد بشر پایان دهد .

همچنین بیل گیتس در مورد این ویدئو نوشت :

این ربات هنوز تهدیدی برای بشریت نیست و هیچگونه شباهتی به انسان ندارد و به گفته ی آژانس تحقیقات دفاعی ، اطلس یک ربات قاتل نیست و برای مواقع بحران طراحی گردیده است .

در کل میتوان گفت هوش مصنوعی اگر تحت کنترل انسان ها نباشد ، انسان ها را به کنترل خود در می آورد و همچنین ربات اطلس ، رباتی برای حضور در مواقع بحران ، و فعالیت در مناطقی است که حضور انسان در آن جا برایش زیان آفرین است .

 #ایلان_مسک #تسلا 

#بیل گیتس #استیون_هاوکینگ