408 Views
2018 Jan 21car
img

Sorento به لحاظ فنی، اس یو وی در ابعاد متوسط است. اما اگر کمپانی کیا ، اس یو وی بزرگتری بخواهد باید چه کند؟ خوشبختانه، این کمپانی، کانسپتی را در این راستا عرضه نموده است.
کیا در حال بر روی نسخه تولیدی کانسپت Telluride خود کار می کند. خبرگزاری Motoring.com.au، با اشاره به گفتگویی که با Peter Schreyer، رئیس هیئت مدیره کیا در نمایشگاه خودروی دیترویت داشته، اعلام نموده که کیا فورا این نسخه تولیدی را روانه بازار نخواهد کرد، اما بی شک، این مدل تنها در حد کانسپت باقی نخواد ماند و این کمپانی در حال کار بر روی آن است.
متاسفانه، Motoring.com.au نتوانست سخنگوی کیا را وادار سازد تا در مورد جزئیات کار، اطلاعات بیشتری را ارائه نماید. رئیس عملیاتی دفتر استرالیای کیا در این خصوص بیان داشته است که بازار SUV های بزرگ در حال حاضر بسیار داغ است و تولید چیزی در ابعاد بزرگتر، می تواند همانند پرچمداری برای باقی خط تولید عمل کند، اما خب این یک استراتژی جدید نیست و از دیرباز در صنایع خودروسازی به کار گرفته میشده.


در حالی که این احتمال وجود دارد که نسخه تولیدی Telluride نسبت به کانسپت رو نمایی شده کاملا متفاوت باشد، این احتمال نیز وجود دارد که رد پای کانسپت در نسخه تولیدی نیز مشهود باشد. مفهوم Telluride بر روی پلت فرم Sorento طراحی شده بود که در مجموع، 4.4 اینچ بلندتر، 4.7 اینچ گستردهتر و 9.5 اینچ طویلتر از بزرگترین SUV کنونی کیا میباشد.

Telluride که در نمایشگاه اتومبیل دیترویت 2016 عرضه شده بود، نشان دهنده SUV بزرگ سنتی ای با، چراغ های جلوی مجهز به  لامپهای چهارتایی منحصر به فرد ، درب های خودکشی و چراغهای عقب کم نور و ناامید کننده ای بود که احتمالا در بسیاری از وسایل نقلیه دیده شده است.  به عنوان یک کانسپت، تکنولوژی های عجیب و غریبی در این کانسپت به کار گرفته شده بود که استفاده از آنها در مدل تولیدی بعید به نظر می رسد. در داخل کابین، سیستم نورپردازی و صندلی ها حاوی سنسورهایی بودند که به بخشهای حیاتی فضای داخلی متصل می شدند.


چیزی که به اندازه Telluride بزرگ باشد، لزوما به قدرت زیادی برای حرکت و عملکرد مناسب نیاز خواهد داشت. در فرم مفهومی، Telluride از قدرت پلاگین هیبرید 400 اسب بخار به همراه سیستم چهار چرخ متحرک بهره می جست اما اینکه آیا مدل تولیدی نیز از همین نوع موتور و سیستم انتقال قدرت استفاده نماید هنوز مشخص نیست.

Telluride

کیا