38 Views
2018 Mar 09technology
img

گوگل با اطلاعات ما چه کار می‌کند؟

موضوعی که باید به‌آن توجه داشته باشید آن است که به‌غیر از گوگل فقط شما به این داده‌ها دسترسی دارید. مگر این‌که روزی گوگل هک شود.

توضیح گوگل در این خصوص آن است که از اطلاعات صوتی شما برای دستیابی به‌نتایج بهتر در بین محصولات این شرکت استفاده می‌کند. یعنی این‌که:

- تن صدای شما را یاد می‌گیرد.

- نحوه ادای کلمات و اصطلاحات توسط شما را یاد می‌گیرد.

- وقتی شما OK Google را به‌زبان می‌آورید، شما را می‌شناسد.

- بهینه‌سازی شناسایی گفتار در بین محصولاتی که از صدای شما استفاده می‌کنند.

تمام موارد فوق قابل قبول است. اما این‌که شرکتی به این بزرگی تمام چیزهایی که می‌گویید را ضبط و در بانک اطلاعاتی خود نگه می‌دارد نگران کننده است. می‌توان با استفاده از یک الگوریتم کارآمد و واکاوی در بین اطلاعات شما متوجه شد که به‌چه چیزهایی علاقه دارید.
از گوگل بدون صدا استفاده کنید

اگر دستیار گوگل را خاموش نکنید هم می‌توانید از مزایای آن بدون استفاده از سرویس صوتی استفاده کنید. انگشت‌تان روی دکمه هوم نگه دارید تا باز شود، آیکون کیبورد را در گوشه پایین سمت چپ لمس کنید. در این قسمت می‌توانید دستور خود را برای دستیار گوگل تایپ کنید. پاسخگویی آن با زمانی که از صدای‌تان استفاده می‌کنید هیچ تفاوتی ندارد.

این روش چندان راحت و ساده نیست. اما بالا بردن حریم شخصی این هزینه‌ها را به‌همراه دارد. البته، بدون استفاده از دستیار صوتی گوگل هم، این موتور جستجو قادر به‌مشاهده علایق شماست و آن‌ها را ردگیری می‌کند.

آیا گوگل

آیا گوگل صدای ما را ضبط می کند؟

اطلاعات صوتی

OK Google

دستیار گوگل

دستیار صوتی گوگل