27 Views
2018 Mar 25News
img

طبق آخرین شایعات موجود، آیفون قصد دارد به جمع برند هایی بپیوندد که قصد دارند، گوشی های خمیده و قابل انعطاف بسازند. اما این گوشی آیفون چه ویژگی هایی خواهد داشت؟! اپل چندی پیش گفت که آیفون خمیده یکی از شگفت انگیز ترین محصولات سال 2020 خواهد بود. 

اپل، سامسونگ و Huawei ، هر سه در بخش تحقیق و توسعه ی خود بر روی این موضوع بسیار کار می کنند و به دنبال ساخت گوشی هایی شبیه به آنچه تصور می کنیم، هستند. اولین گوشی با مفهوم انعطاف پذیری چندی پیش توسط ZTE به نام ZTE 201on's Axon M منتشر شد که دو صفحه نمایش آن در کنار هم می توانست ، بصوزت یکپارچه بشود و تبدیل به یک نمایشگر بشود. اما خصوصیات یک آیفونِ انعطاف پذیر؛ چه چیزهایی هستند:

باید شبیه به آیفون معمولی باشد

این گوشی می تواند شبیه به یک آیفون معمولی باشد و یک حالت " Folded " و یا انعطاف پذیر، در آن نهفته باشد. بطور مثال گوشی Axon M ، با طرحی شبیه به گوشی های معمولی و داشتن حالتی خاص برای انطعاف و هم شدن؛ بود.


باید به ipad تبدیل بشوند

یک آیفون انعطاف پذیر، می تواند با گسترده تر شدن به یک گوشی بزرگ و یا بعبارتی به یک ipad تبدیل بشود. این گوشی باید سیستم عاملی سازگار با حالت انعطاف پذیر و حالت گسترده خود داشته باشد. همچنین می تواند از قلم اپل نیز  پشتیبانی کند.

نیاز به دوبرابر کردن توانایی face ID وجود دارد

آیفون ایکس ، تنها محصول اپل است که ویژگی Face ID دارد. انتظار داریم این ویژگی به تمامی محصولات اپل ، از جمله Macbook و ipad ها منتقل بشود و در سال 2020 از این ویژگی در تمام محصولات اپل استفاده کنیم. علاوه بر این، ویژگی face ID باید بطور کلی بهتر کار کند و شناسایی چهره را در زوایای مختلف و شرایط متفاوت بهتر انجام بدهد. چرا که در آیفون ایکس، در مواقعی شما نیاز به چرخش و تغییر شرایط برای کارکرد بهتر این ویژگی دارید.  همچنین این ویژگی باید با دو صفحه نمایشه بودن آیفون انعطاف پذیر سازگار باشد.


Siri باید مطابق با حالت جدید گوشی باشد

سیری، باید در حالات مختلفِ تک صفحه و یا دو صفحه بودن این آیفون بتواند دستورات خود را به خوبی پیاده کند. تفاوت زیادی در بازکردن برنامه ها و سرویس ها در حالت های مختلفِ یک گوشی انعطاف پذیر وجود دارد. بازی های مختلف نیز در این حالات مختلف، متفاوت اجرا می شوند.


نکات دیگری که این گوشی باید داشته باشد:

* طراحی این گوشی باید برای استفاده و نگه داشتن آن در دست، باید خوب باشد.

* باید از مواد خوب و با کیفیت ساخته بشود. لولا های این گوشی نباید مشکلی در کار خودشان داشته باشند.

* برای انجام کارهای روزمره نباید سخت مورد استفاده قرار بگیرد.

* نباید ویژگی های حیاتی ، مثل دوربین و سخت افزار مناسب در آن نادیده گرفته شود.

* باتری این گوشی باید با ویژگی انعطاف پذیری آن سازگار بوده و همچنین قوی باشد.

* بازی ها و برنامه ها باید در حالات مختلف گوشی ، کار کنند.سامسونگ

آیفون انعطاف پذیر

foldable iphone