299 Views
2018 Jun 15Newstechnology
img

گجت نیوز/ بر اساس برآوردها، آیفون 10 اپل (iPhone X) به عنوان محبوب‌ترین گوشی نزد خریداران در سه ماهه اول سال 2018 شناخته شده و این در حالی است که محصول دیگری از کمپانی کوپرتینویی نیز پشت سر آن قرار دارد.


در تازه‌ترین گزارش ارائه شده توسط موسسه IHS Markit، آیفون 8 و آیفون 10 اپل در صدر فهرست پرفروش‌ترین گوشی های هوشمند در سه ماهه اول سال 2018 قرار گرفتند؛ آماری که با برخی از گزارش‌های اخیرا منتشر شده مبنی بر کاهش تقاضای خرید آیفون 10 در بازار، کاملا تناقض دارد.

آیفون 10 اپل با فروش جهانی 12.7 میلیون واحدی خود، در صدر فهرست ایستاد


البته در قیاس با رقم فروش آیفون 7 پلاس در سه ماهه اول سال 2017، کمپانی اپل در سال جاری پرچمدار تازه خود را به تعداد کمتری روانه بازار کرد که تحلیلگران علت این امر را به افزایش فروش مدل‌های قدیمی‌تر نسبت می‌دهند. اما با این حال، عرضه‌ی 12.7 میلیون واحد از این گوشی 1000 دلاری به خریداران، سبب شد که آیفون 10 اپل با اختلاف چشمگیر نسبت به رقبا بر جایگاه اول فهرست تکیه بزند.


نکته‌ای که در این نمودار به چشم می‌خورد، قبضه شدن 10 جایگاه نخست به وسیله محصولات اپل و سامسونگ است. دو کمپانی صاحب‌نام امریکایی و کره‌ای، هر کدام پنج نماینده در این فهرست دارند و مجموع فروش این پنج مدل برای اپل، 40.6 میلیون و برای سامسونگ حدود 36.3 میلیون دستگاه برآورد شده است.


البته سهم تولیدکنندگان چینی در بازار جهانی نسبت به گذشته، با رشد قابل توجهی مواجه شده؛ اما چینی‌ها هنوز زیر سایه اپل و سامسونگ قرار دارند که تاخیر در عرضه‌ی محصولات کمپانی‌هایی نظیر هواوی، شیائومی و ویوو در این مورد بی تاثیر نبوده است

آیفون

اپل

گوشی

گران