79 Views
2018 Jan 17Newstechnology
img

برند اپل ؛ تا کنون فراز و نشیب های زیادی را در بازار چین تجربه کرده ؛ اما اکنون تبدیل به یک غول تکنولوژی در این کشور شده . طبق گفته Counterpoint Research، آیفون 7 پلاس دومین تلفن پر فروش در سال گذشته در کشور پرجمعیت چین بوده که 2.8 درصد ، از تمام گوشی های بفروش رفته را در این کشور شامل شده است . تنها رقیب اپل Oppo R9S ؛ محصولی از Oppo می باشد که 3 درصد سهم بازار را در اختیار دارد . iPhone 7 نیز در این رده بندی در رتبه ی پنجمین گوشی پر فروش خارجی قرار گرفت . بعبارتی گوشی های اپل ، تنها گوشی های خارجی هستند که توانسته اند در بازار چین ، بازار خوبی را نصیب خود کنند . برند های خارجی دیگر موجود در چین ( که البته هیچگاه به فروش اپل در این بازار نمی رسند ) برند هایی مثل Vivo, Xiaomi و هوآوی هستند .

براساس تحقیقات Counterpoint ؛ فروش گوشی آیفون 7 در نیمه دوم سال جاری ، افزایش بیشتری نیز خواهد داشت چرا که با عرضه ی بیشتر آیفون 8 و آیفون ایکس ، قیمت این گوشی ، رو به افول خواهد گذاشت .


چین دومین بازار بزرگ محصولات اپل ، بعد از آمریکا است که در سه ماهه دوم سال 2015 با درآمدی معادل 16.8 میلیارد دلار برای اپل ، همراه بود . اروپا نیز در حال تعقیب این بازار است ، چرا که عایدی اپل از اروپا در سه ماهه سوم سال 2016 به عددی معادل 8.8 میلیارد دلار رسید.

نیل شاه، تحلیلگر Counterpoint، گفته که مطمئن نیست که این روند در سال جاری نیز ادامه یابد. وی در نامه ای به CNET نوشت: " [در حالیکه] آیفون X یک طراحی منحصر به فرد را که با آیفون های قدیمی اپل تفاوت دارد را عرضه کرد،  قیمت آن از لحاظ عمده مشتریان چینی ؛ بسیار زیاد است. "

اگر چه اپل اقدامات زیادی را برای افزایش حضور خود در چین انجام داده است، مثل ایجاد یک نمایندگی بزرگ و تعیین مدیر عامل آن ، اما همچنان با تهدیدی جدی از رقبای داخلی روبرو است ، با گوشی هایی مثل Oppo، Vivo و Xiaomi . آیفون 7 پلاس

آیفون

اپل

iPhone 7

iPhone 7 plus

Apple