46 Views
2018 Mar 08Newstechnology
img

به مناسبت دهمین سالگرد عرضه‌ی آیفون تولید و عرضه شد. این گوشی طراحی متفاوتی نسبت به نسل‌های قبل داشت؛ آیفون ۱۰ به صفحه نمایش اولد ۵.۸ اینچی مجهز شد؛ بزرگ‌ترین صفحه نمایش در تاریخ آیفون. دوربین TrueDepth چهره‌ی کاربر را با Face ID شناسایی می‌کند و حرکات چهره‌ را برای ساخت انیموجی‌های جذاب انعکاس می‌دهد، حافظه‌ی ذخیره‌سازی ۶۴ تا ۲۵۶ گیگابایت و مجهز به تراشه‌ی فوق‌العاده سریع A11 Bionic؛ قابلیت‌های آیفون جدید اپل هستند.

پیپِر جافری، یک بانک سرمایه‌گذاری و شرکت مدیریت دارایی است که در یک نظرسنجی از ۱۵۰۰ نفر از کاربران آیفون که گوشی‌های خود را هنوز به آیفون ۱۰ ارتقاء نداده‌‌ بودند خواست تا درباره‌ی علل عدم ارتقاء گوشی‌های خود توضیح دهند. نتایج این نظر سنجی نشان داد که ۳۸ درصد از این افراد از قیمت بالای این محصول ناراضی هستند. مدل ۶۴ گیگابایتی این گوشی هنگام عرضه ۹۹۹ دلار قیمت داشت، درحالی‌که مدل ۲۵۶ گیگابایتی برچسب سنگین قیمتی ۱۰۴۹ دلار را با خود به یدک می‌کشید. هشت درصد از این افراد اظهار داشتند که صفحه نمایش این گوشی کوچک است. ۴۴ درصد نیز از عملکرد آیفون فعلی خود رضایت دارند و نیازی به تغییر آن نمی‌بینند و ۱۷ درصد از آن‌ها دلایل دیگری برای عدم ارتقاء گوشی‌های خود ارائه کرده‌اند.

بر اساس برخی گزارش‌ها، محصولات ۲۰۱۸ اپل برخی از مشکلات بالا را برطرف خواهند کرد. برای مثال، افرادی که با قیمت آیفون ۱۰ مشکل داشته‌اند، گوشی جدید آیفون ۹ راهکار اپل برای حل این مشکل خواهد بود. این گوشی از بسیاری ویژگی‌های آیفون ۱۰ برخوردار است با این تفاوت که صفحه نمایش آن ۶.۱ اینچی LCD است، لمس سه‌بعدی ندارد و تنها یک دوربین در پشت دستگاه دارد. در عوض امکانات دیگر نظیر دوربین TrueDepth، Face ID و صفحه نمایش بدون حاشیه به قوت خود باقی هستند. این گوشی قرار است ارزان‌ترین محصول در میان گوشی‌های هوشمند اپل در سال ۲۰۱۸ باشد؛ البته این موضوع شامل iPhone SE 2 که قرار است به‌زودی معرفی شود، نمی‌شود.

آیفون10

محصولات2018 اپل