285 Views
2018 May 10Newscar
img

کمپانی انگلیسی جگوار با پشتوانه ای قدیمی در صنعت خودروسازی چند سالی بود که نتوانسته انتظارات طرفداران خود را برآورده سازد. اگرچه خودرو های ساخته این شرکت زیبایی و جذابیت ظاهری را داشتند اما در عملکردهای رانندگی و پارامترها و تست های کاربردی نتایج درخشانی نداشتند و این کیفیت پایین ساخت موجب سرخوردگی مشتریان قدیمی و سنتی جگوار شده بود.

اما حالا اوضاع عوض شده و جگوار با ارائه مدل های جدید و همچنین شاسی بلند خود نظر منتقدان را به خود جلب کرده است.
تنها چند هفته قبل بود که جگوار استراتژی آینده خودروهای شاسی بلند خود را آشکار کرده است. حال به تازگی جزئیات بیشتری دردسترس قرار گرفته و Autocar نیز اطلاعات جدیدی در اختیار قرار داده است. این نشریه انگلیسی ادعا می کند جگوار J-Pace سال ۲۰۲۱ از راه می رسد و یک مدل رقیب برای پورشه کاین خواهد بود.

با موفقیت F-Pace جگوار به دنبال گسترش خانواده شاسی بلند خود بوده که بیشتر ثروتمندان را به خود جلب می کند. اطلاعات دقیقی از مشخصات جگوار J-Pace در دست نیست اما پیش بینی می شود یک شاسی بلند لوکس و پریمیومی با فناوری های روز باشد. همچنین در بخش فنی نیز می توان انتظارات بسیاری داشت و عملکرد بالایی را شاهد بود.

پیش بینی می شود جگوار از پیشرانه های رنجروور برای J-Pace در نظر گیرد و احتمالا مدل هیبریدی نیز در کار است. به گفته Callum مدیر جگوار، شاسی بلند جگوار J-Pace از زبان طراحی جدید کمپانی بهره می برد تا جذابیت بالایی را شاهد بود.

این مدل اوایل ماه جاری توسط مدیرعامل جگوار لندروور آشکار شده است. خودروساز بریتانیایی با توجه به موفقیت F-Pace می خواهند مدل موردبحث را به کار گیرند. با تحویل ۷۰ هزار دستگاه اتومبیل توسط جگوار به مشتریان، افزوده شدن J-Pace به لیست تا سال ۲۰۲۲ بر تعداد تولید این کمپانی می افزاید.

جگوار در سال ۱۵۰ تا ۱۶۰ هزار دستگاه به فروش می رساند که این میزان در لندروور به ۶۰۰ هزار دستگاه می رسد. این شرکت با همکاری کمپانی مادر یعنی تاتا برنامه های بلندمدتی برای محصولات خود دارد.

ماشین

خودرو

اتومبیل

جگوار

اسپرت

شاسی بلند