134 Views
img

سنسورهای اثر انگشت در زیر نمایشگرها در سال 2018 یک واقعیت واقعی خواهند بود!شرکت سیناپتیکز، که مسئولیت رسیدگی به ورودی لمسی در میلیون ها صفحه نمایش لپ تاپ و صفحه نمایش گوشی های هوشمند را بر عهده دارد، این هفته اعلام کرده است که تولید انبوه اولین نسل از سنسورهای اثر انگشت اپتیکال خود را آغاز کرده است.


انتظار می رود سنسورهای موسوم به "Titled Clear ID"، دقیقا مانند سنسورهای اثر انگشت دکمه خانه (Home) گوشی های هوشمند که ممکن است شما در گوشی های سری گلکسی S سامسونگ که پیش از گوشی گلکسی S8 و یا گوشی های آیفونی که قبل از آخرین نسخه آیفون (آیفون X) وارد بازار شده اند مشاهده کرده اید، عمل کنند. البته این سنسورها جادویی تر خواهند بود زیرا شما قادر خواهید بود با فشار دادن بر روی بخشهای خود صفحه نمایش احراز هویت شوید.


دقیقا یک سال پیش بود که در چنین روزی شرکت سیناپتیکز برای اولین بار از خانواده سنسورهای اثر انگشت نوری FS9100 خود رونمایی کرد. در آن زمان، این تنها یک پیشرفت تکنولوژیکی بود - بیشتر بیانیه ای از هدفی آینده گرا تا محصولی در دنیای واقعی - و رویدادهای بعدی نشان داد که مشکلاتی در رابطه با اجرای این تکنولوژی وجود داشت که به نظر می رسید سامسونگ را در آخرین لحظه مجبور به ایجاد تغییرات در گوشی گلکسی جدید خود کرد.

سامسونگ تمایل داشت در قاب جلوی گوشی جدیدش هیچ برآمدگی یا فرورفتگی نداشته باشد و در عین حال عملکرد شناسه بیومتریک گوشی که در جلوی آن قرار داشت همچنان وجود داشته باشد. با این حال ادغام سنسور اثر انگشت نوری طبق برنامه پیش نرفت و سامسونگ مجبور بود به جایگذاری ناشیانه یک حسگر اثر انگشت بر روی صفحه پشتی گوشی های جدید نسل 2017 خود تن دهد.از سوی دیگر، سنسور امروزی FS9500 Clear ID قرار است بنا بر توصیفات سیناپتیکز با یکی از "پنج OEM برتر" یعنی یکی از شرکت های اپل، سامسونگ، هوآوی، اوپو/ویوو (Oppo/Vivo) یا شائومی به تولید کامل برسد. پیشینه همکاری سیناپتیکز با سامسونگ و نمایش مشخصی از "صفحه نمایش های OLED infinity" در انتشار اخبار شرکت سیناپتیکز (سامسونگ از آنها به عنوان صفحه نمایشهای infinity بدون گودی گوشی های Galaxy S8 و Note 8 یاد می کند) نشان می دهد که دو شرکت ممکن است یکبار دیگر برای حل مشکلات حل نشدنی سال 2017 تلاش کنند. از طرف دیگر، گزارش ها حاکی از آن بود که سامسونگ از تابستان امسال در حال دور شدن از سیناپتیکز است، بنابراین نمیتوان با اطمینان در این مورد چیزی گفت.


با توجه به اینکه شیائومی همیشه مایل بوده است تا فناوری های جدید را زودتر از بقیه رقبا ارائه دهد و همچنین بر اساس پیشینه این شرکت در تولید گوشی های بدون گودی سری Mi Mix، به نظر می رسد شرکت شیائومی یک نامزد خوب برای این شراکت اسرارآمیز باشد.


در حال حاضر هر کدام از این شرکتها ممکن است شریک سیناپتیکز باشد، اما آنچه تقریبا مشخص است این است که در سال 2018 تعداد بیشتری از آنها به این شراکت روی خواهند آورد.

برای داشتن قابلیت تایید مستقیم از طریق صفحه نمایش یک کیفیت مشخص و دقیق مورد نیاز است و طراحان رابط کاربری نیز به راحتی می توانند این قابلیت را برای کاربران مبتدی توضیح دهند، بنابراین تقاضا برای این نوع تکنولوژی در حال حاضر وجود دارد. قرار بود که این تکنولوژی یکی از ویژگی های برجسته گوشی های پرچمدار سال 2017 باشد، اما اکنون که ظاهرا به نظر می رسد مشکلات فنی از بین رفته اند، قطعا وعده نهایی عرضه این تکنولوژی برای سال بعد خواهد بود.


Fingerprint sensors

Apple

Samsung

Synaptics

Galaxy S8

iPhone X

FS9100

Xiaomi

OEM

Note 8

infinity displays

حسگر

حسگر اثر انگشت

اپل

سامسونگ

شیائومی

سیناپتیکز

نسل جدید حسگر

گوشی هوشمند

آیفون