24 Views
2018 Jan 06Newstechnology
img

شرکت Jahnson و سازنده ی آن می داند که شما بسیاری از محصولات مراقبت پوست خود را از این شرکت می خرید - طبق آمار ها و گزارشات بیشتر از 1 میلیارد محصول این شرکت در سه ماهه نخست سال گذشته به فروش رفته است - حالا این شرکت قصد دارد تا ابزار و گدجت های جالبی را نیز معرفی کند .

این شرکت اعلام کرد که محصول سخت افزاری به نام SkinScanner که در بالای گوشی نصب می شود را عرضه خواهد کرد . این وسیله با داشتن یک سری سنسور به کاربر اجازه می دهد که عکس های خاصی را از پوست خود بگیرید . این نرم افزار به صورت بی سیم با یک برنامه ی تلفن همراه به نامSkin360 ، هماهنگ شده و سلامت پوستی افراد را مدام چک می کند و راهکارهای افزایش سلامت پوست را ؛ به آنها گوشزد می کند .

کافی است ، سخت افزار این شرکت را روی پوست خود بگذارید و نرم افزارِ آن ، به شما سطح رطوبت و عوامل دیگر موجود روی پوست شما را گزارش می دهد. این سخت افزار و نرم افزار آن ؛ در مراسم CES آینده در ایالت لاس وگاس رونمایی خواهد شد . این محصول بخشی از فعالیت های این شرکت در جذب تکنولوژی ها و مشتریان جوان ؛ برای فروش بیشتر محصولات خود ، است .

این محصول SkinScanner با همکاری شرکتی در نیویورک به نام Fitskin ساخته می شوند . این ابزار دارای 12 چراغ LED و قابلیت زوم تا 30 برابر است تا بتواند تصاویر با کیفیت و جزئیاتی را از پوست شما بگیرد . همچنین سنسور رطوبت نیز در اطرافی لنز های این محصول ، تعبیه شده است . برای استفاده از آن باید لنز را روی پوست خود گذاشته و عکس برداری کنید ، تا بقیه کار را نرم افزار برای شما انجام بدهد .

این نرم افزار ویژگی های پوستی شما را با دیگر افراد هم سن شما مقایسه می کند و یک نمره تا عدد 100 به پوست شما اختصاص می دهد. اگر کلمه ی " بهبود " را بر روی گوشی خود دیدید ، با لمس بر روی آن به فروشگاه این شرکت هدایت شده و محصولاتی را که برای سلامتی شما مفید تر هستند را به شما معرفی می کند . مثلا می گوید که کرم ضد آفتاب بخرید یا رتینول یا .... .


در حال حاضر SkinScanner کاملا بر زیبایی شناسی متمرکز است. این محصول برای درمان آکنه و یا تشخیص نشانه های بیماری ها نیست . اما این نرم افزار تنها شما را به محصولات Neutrogena و تعداد معدود دیگری از محصولات Jahnson هدایت می کند ، که ممکن است شرکت سازنده ؛ در آینده از این انحصار طلبی ؛ دست بکشد .

اسکنر رطوبت پوست در این ابزار ، چیز جدیدی نیست . می توان مشابه آن را در مغازه های سطح شهر یافت . اما متخصصان هشدار داده اند در صورت تشخیص های اشتباه این نرم افزار ، ممکن است داروهای تجویز شده توسط آن ، منجر به رفتار های پرخطر و بیماری های جانبی دیگر بشود !


مولی گاریس، مدیر ارشد بازاریابی دیجیتال در Neutrogena، در مصاحبه ای گفت که هدف محصول جدید این است که مردم در مورد پوست خود و ویژگی های آن ، تجربه های جدیدی را کسب کنند و با جزئیات بیشتری به پوست خود اهمیت بدهند . همچنین این نرم افزار یادآور هایی نیز مثل ؛ یادآوری اسنفاده از کرم ها ، پاک کردن آرایش در شب و ... را نیز در خود ، دارد .


یکی از ویراستاران سایت theverge گفته که: " ما زنان بیشتر زمانی احساس زیبایی می کنیم که از پوست خود با صرف هزینه کم و زمان کم نگه داری کنیم . نیازی نیست شرکت ها این چنین محصولاتی را تولید و روانه ی بازار کنند. استفاده از چیز های ساده ولی کارآمد می تواند بسیار مفیدتر باشد تا استفاده از تکنولوژی های عجیب غریب برای کارهای ساده " .


اسکن پوست

جانسون

SkinScanner

Skin360

Jahnson

Fitskin

Neutrogena