40 Views
2017 Dec 27technology
img

برنامه واتس آپ از روز سال نو در بعضی از گوشی های هوشمند کار نخواهد کرد.

از اول ژانویه 2018 سرویس پیام رسان واتس آپ برای تمامی دستکاه های موبایل که سیستم عامل ویندوز فون 8 (یا نسخه های قدیمی تر) و سیستم عامل بلک بری 10 را اجرا میکنند در دسترس نخواهد بود.

شرکت واتس آپ این خبر را در فوریه 2016 در بلاگ خود اعلام کرده بود.

"وقتی در سال 2007 ما واتس آپ را شروع کردیم، مردم از موبایل هایی استفاده میکردند که با دستکاه های امروزی بسیار تفاوت داشتند. اپ استور اپل تنها چند ماهی بود که راه افتاده بود و حدود 70 درصد گوشی های هوشمند سیستم عامل بلک بری یا نوکیا داشتند."

"امروزه 99.5 درصد گوشی های موبایل با سیستم عامل گوگل و اپل عرضه میشوند، در صورتی که در آن زمان تنها 25 درصد گوشی ها این سیستم های عامل را داشتند."

 سیستم های عاملی که قرار است حذف شوند از محبوبیت کمتری برخوردارند. این شرکت ماه ژوئن امسال پشتیبانی دستگاه های Symbian S60 را پایان داده بود.

همچنین قرار است که پشتیبانی از دستگاه های نوکیا S40 در 31 دسامبر 2018 و اندروید نسخه های 2.3.7 و قدیمی تر در 1 فوریه 2020 قطع شود.

اگرچه این دستگاه ها هنوز پشتیبانی میشوند ولی واتس آپ آپدیت های جدید برای آن ها نخواهد آورد، به این معنی که هر لحظه ممکن است بعضی از قابلیت ها برای این دستگاه دیگر پشتیبانی نشود.

این شرکت در بلاگ خود اعلام کرد:" با وجود اینکه این دستگاه ها نقش مهمی در تاریخچه شرکت ما داشتند ولی ظرفیت انجام کار هایی که ما میخواهیم را ندارند."

"این تصیمیم سختی برای ما بود، اما تصمیمی درست برای اینکه مردم بتوانند با دوستان، خانواده و اطرافیانشان بهتر ارتباط برقرار کنند. اگر شما هنوز هم از یکی از این دستگاه های قدیمی استفاده میکنید ما به شما پیشنهاد میکنیم که یک نسخه جدید تر از این دستگاه ها تهیه کنید."


Whatsapp

BlackBerry

NOKIA

Windows phone