654 Views
2018 Mar 24technology
img

پس از اینکه یک عابر پیاده توسط خودرو های بدون راننده Uber کشته شد، اسناد نشان می دهد برنامه خودرو های بدون راننده Uber ممکن است با چالش هایی مواجه باشد. هنگامی که شرکت های سازنده خودرو های بدون راننده اتومبیل های خود را در یک جاده باز آزمایش می کنند، آنها موفقیت و بهبود وسایل نقلیه خود را در تعدادی از فاکتور های مهم اندازه گیری می کنند.  یکی از این آزمایش ها این است که این خودرو ها چند مایل را می توانند به طور مستقل و بدون دخالت انسان طی کنند.

طبق اسنادی که توسط نیویورک تایمز به دست آمده است، خودروهای بدون راننده اوبر، نیاز به مداخله ی انسانی در هر 13 مایل دارند. این در مقایسه با رقبای اوبر خوب نیست. یکی از اتومبیل های بدون راننده Uber در شب یکشنبه در حالی که در حالت خودکار بود در Tempe، آریزونا، یک عابر پیاده را کشته است. واحد خودرو های بدون راننده GM، گزارش داده است که اتومبیلهایش می توانند تا 1200 مایل مسافت را طی کنند در حالی که خودرو های بدون راننده گوگل مي تواند تا 5600 مايل را طی کنند.

به دلیل مرگی که در روز یکشنبه اتفاق افتاد، اوبر به طور موقت عملیات خودرو های بدون راننده خود را در تمام شهرهایی که این آزمایش را در آن ها انجام می داد از جمله Tempe، Phoenix، Pittsburgh، San Francisco و Toronto، متوقف کرده است. اداره پلیس محلی و ادارات فدرال در حال بررسی تصادف هستند تا مشخص شود چه چیزی یا چه کسی مقصر این حادثه بوده است.
Uber

اوبر

اتومبیل بدون راننده

خودرو های بدون راننده