759 Views
2017 Nov 28technology
img


ما در این مقاله قصد داریم  درمورد یک راز کوچکی که در گوشی هوشمند شما نهفته است صحبت کنیم . همه ما می دانیم که گوشی های هوشمند  دارای یک رادیو FM است اما آیا تا به حال امتحان کردید که  رادیو گوشی  شما کار می کند یا نه ؟ به نظر می رسد که در بسیاری از گوشی های همراه، به رغم داشتن رادیو FM، شرکت ها آنها را غیرفعال می کنند  و این دقیقا به این معنی است که  سخت افزار از نظر فنی به شما امکان گوش دادن به رادیو را نمی دهد.

انجمن ملی پخش (NAB) از تولیدکنندگان گوشی های هوشمند  تا سالها ایجاد این تغییر  درسخت افزار  گوشی ها را خواسته است ، NPR در گروه حقوقی به Digital Trends در مورد مزایای فعال نمودن رادیو FM  در گوشی ها اینگونه می گوید: "جدا از واقعیت رادیو FM در گوشی های هوشمند واقعیت ساده این است که رادیو وسیله ای است که افراد می توان براحتی از موسیقی رایگان ، اطلاعات مهم خبری و ...آن  استفاده کرد."تنها با در نظر گرفتن جنبه ی  عمومی آن ، منطقی است که رادیو را در گوشی های هوشمند فعال کنند. " Dennis Wharton معاون اجرایی  NAB، گفت: "رادیو  نقش مهمی را به عنوان "خبرنگار اول" در جوامع محلی، فراهم می کند تا اطلاعات دقیق را در زمان وقوع حادثه فراهم  کند. 

پس واقعا چرا قوانین مربوط به فعال کردن رادیو وجود ندارد؟ "

رئیس Ajit Pai در ماه فوریه در انجمن پخش کننده های تلویزیونی اشاره کرد: "با توجه به اینکه رادیو در شرایط اضطراری خیلی مهم است. شما می توانید یک پرونده فقط در  زمینه های عمومی آن برای فعال کردن تراشه ها ایجاد کنید.بسیاری از افراد دوست دارند برای دسترسی به برخی از محتوای مورد علاقه خود در حالی که رادیو تنها  یک ششم از عمر باتری آنها را مصرف می کند از رادیو خود استفاده کنند .این موضوع کاملا منطقی به نظر میرسد که حامل ها باید تولید کنندگان را تحت فشار قرار دهند تا رادیو های FM را در تلفن های خود فعال کنند. مشکل اینجاست که تولیدکنندگان تمایل دارند این کار را بکنید  اما حامل ها نمی خواهند."T-Mobile در یک بیانیه  در مورد روند دیجیتال نوشت" اگر مشتریان ما بخواهند از رادیو FM در گوشی های خود استفاده کنند و سازنده دستگاه  نیز تمایل به این کارداشته باشند برای رسیدن به این خواسته باید مراحل دشواری را طی کنند.  

صحبت در مورد ایجاد این تغییرات در استفاده از رادیو FM  از پنج سال پیش شروع می شود.این در حالی است که در سال های اخیر روند این موضوع کاملا تغییر کرده است. حامل ها از موضع خود نسبت به رادیوها FM به دلیل  بالا رفتن میزان دیتای مصرفی کاربران کوتاه امدند ، .و از طرف دیگر برای مشتریان نیز خیلی اهمیت ندارد که  موسیقی را از پخش کننده ها دریافت کنند یا از رادیو . ولی با این وجود هنوز برخی از حامل ها موضع خودشان در مورد رادیو FM تغییر نداده اند.

این در حالی است که تولید کنندگان برخی از اقدامات لازم برای فعال کردن رادیو FM در گوشی های خود را در چند سال اخیر انجام داده اند. LG  اخیرا قراردادی با NextRadio  ضمیمه کرد که در اکثر گوشی های خود رادیو را فعال خواهد کرد.به این ترتیب کاربران این گوشی ها کافی است  نرم افزار NextRadio را در گوشی های خود دانلود و نصب کنند به تازگی لیست خوبی از گوشی های دارای  این قابلیت  نشان می دهد که اکثر تلفن های Samsung، بسیاری از گوشی های HTC، تلفن های Motorola و بیشتر  گوشی های هوشمند موجود در بازار  آماده فعال کردن رادیو FM خود می باشند. با این وجود هنوز شرکت اپل  قصد ندارد در تولیدات خود  تغییراتی در مورد رادیو FM ایجاد کند. به تازگی، این شرکت خواستار فعال کردن رادیو FM در iPhone کرده است اما به نظر می رسد، در جدیدترین اپل حتی یک تراشه رادیویی FM وجود نداشته باشد . ما  فرض می کنیم که مدل های آینده نیز این روند را ادامه خواهند داد.