103 Views
2018 Mar 23Newscar
img

در خرید خودروهای سوناتا هیبرید مدل ۲۰۱۸ در بازار احتیاط فرمایید ، اطلاعات پلاک شناسایی خودرو مندرج بر روی ستون درب راننده این خودروها دستکاری گردیده و جعلی می باشد


تولیدات شرکت هیوندایی  برای مناطق و اقلیم های  مختلف بنابر استانداردهای هر کشور ، مبتنی بر ضوابط  و قوانین استاندارد جاری کشور یا منطقه مقصد  انجام می پذیرد . به دلیل آشفتگی در واردات خودرو به ایران ، تجار واردکننده به فراخور دسترسی و قیمت پایین،  اقدام به خرید خودرو از کشور های مختلف می نمایند که برخی از خودروهای وارد شده به دلیل پایین بودن سطح استاندارد مورد نظر در ایران ، مجاز به ورود به کشور نمی باشند. شرکت پاکرو سبز قشم نماینده رسمی خودروهای هیبرید هیوندای در ایران در این رابطه هشدار داد :


در خرید خودروهای سوناتا هیبرید مدل ۲۰۱۸ در بازار احتیاط فرمایید ، اطلاعات پلاک شناسایی خودرو مندرج بر روی ستون درب راننده این خودروها دستکاری گردیده و جعلی می باشد که طی بررسی و استعلام صورت گرفته از شرکت مادر(هیوندای کره جنوبی)محرز گردید اطلاعات پلاک شناسایی نصب شده بر روی این قبیل خودروها با اطلاعات فنی شرکت مادر همخوانی ندارد.


طی اطلاعات واصله و مستندات مشاهده شده تعداد زیادی از خودروهای هیبرید عرضه شده به بازار فاقد اصالت و مشخصات فنی اعلام شده می باشند.


به اظهار کارشناسان تعدادی از واردکنندگان سود جو به منظور کسب مجوز واردات اقدام به دستکاری مندرجات پلاک شناسایی خودرو حاوی اطلاعات فنی خودرو نموده اند .


نصب پلاک و برچسب های جعلی بر روی پلاک و برچسب های اصلی خودرو آنچنان با ظرافت صورت پذیرفته است که ماموران گمرک نیز قادر به تشخیص نگردیده اند . این داستان زمانی کشف گردید که از شرکت پاکرو سبز قشم نماینده رسمی خودروهای هیوندای هیبرید درخواست خرید گارانتی صورت پذیرفت .


از مدیر فنی ، گارانتی و آموزش خودرو شرکت پاکرو در این ارتباط توضیح خواستیم : ” تعدادی از واردکنندگان بدون استعلام اولیه از شرکت پاکرو سبز قشم مطابق آخرین ضوابط و قوانین واردات خودرو ، عمدا یا سهوا اقدام به خرید و جابجایی خودرو از یکی از کشور های منطقه (اردن) برای بازار ایران نموده بودند این خودروها به دلیل پایین بودن سطح استاندارد آلایندگی یورو ۵ نسبت به استاندارد های آلایندگی یورو ۶ مورد تایید برای واردات به ایران نبوده و نمی توانستند مجوز واردات به کشور را اخذ نمایند ، قطعا تدبیر اینکار نمی توانست دور زدن قانون باشد اما وسوسه سود بیشتر و پیشگیری از ضرر و زیان ناشی از برگرداندن خودروها از گمرکات، تحمل ایشان را به سر آورد و نهایتا جعل برچسب و پلاک مشخصات فنی خودرو انتخاب سودجویان بود ، لذا تعداد زیادی از خریداردان خودرو بی اطلاع از دسیسه سودجویان قربانی گردیدند”.


جمع آوری خودروهای قاچاق در حال حاضر در دستور کار رسیدگی امور سازمانهای ذی صلاح قرار دارد و پرونده متخلفین به زودی رسیدگی می گردد .


مطابق اطلاعیه های نمایندگی های رسمی خودروهای وارداتی منجمله شرکت پاکرو سبز قشم ، خریداران می توانند ، نسبت به استعلام اصالت خودروهای خود از طریق نمایندگی های رسمی (دفاتر مرکزی) از وضعیت صحت اصالت خودروی خود مطلع گردند .  تلفن های ۲۴۸۴۳-۰۲۱ داخلی ۳۰۷۲ و ۳۰۷۳ آماده پاسخگویی به سوالات مشتریان خودروهای سوناتا هیبرید ۲۰۱۸ در ساعات اداری می باشند .


لازم به ذکر است مطابق استاندارد های جهانی هیوندای ، تمامی خودروهای سوناتا هیبرید که با پلاک ترانزیت و طبق مجوز های رسمی و قانونی کشور از خاک ایران عبور می نمایند از خدمات پس از فروش و پوشش های گارانتی شرکت پاکرو سبز قشم نماینده رسمی شرکت هیوندایی در ایران برخوردارند.

هیبریدی

سوناتا هیبریدی

پلاک جعلی

احتیاط