61 Views
2018 Jan 10technology
img

این روزها توییتر و ترامپ وارد حاشیه های جدیدی شده اند!!


توییتر می گوید در حالی که متعهد به حفظ "رهبران منتخب جهان" (مانند دونالد ترامپ) در این سرویس است، با این وجود خط قرمزهایی وجود دارند که عبور از آن ها می تواند منجر به نقض این تعهد شود: توییت هایی که آدرس یا شماره تلفن خصوصی افراد را منتشر می کنند.
بروس دیزلی، مسئول توییتر در اروپا، خاورمیانه و آفریقا، در مصاحبه با بی بی سی اعلام کرد: اگر کسی اطلاعات خصوصی افراد (مثل شماره تلفن یا آدرس) را در توییتر منتشر کند خط قرمز ما را رد کرده است.
اما دیزلی نمی گوید که این امر منجر به ممنوعیت یا تعلیق حساب توییتر فرد خاطی می شود. او در پاسخ به سوال اِما بارنت که از وی پرسید آیا اگر ترامپ این کار را انجام دهد حساب توییترش بسته می شود یا خیر، گفت: ما به فرد خاطی هشدار خواهیم داد که این پست را کاملا حذف کند.
این مساله با قوانین پست شده توییتر سازگار است، هرچند که این قوانین همچنین اعلام می کنند که ممکن است حساب توییتر فرد خاطی پس از انجام این عمل به طور موقت مسدود شود. نقض مجدد این خط قرمز منجر به مسدود شدن دائمی حساب توییتر فرد می شود.
بسیاری از مردم از مدتی قبل از توییتر می خواسته اند حساب توییتر ترامپ را مسدود کند، اما پس از اینکه ترامپ در پستی در توییتر کره شمالی را به جنگ هسته ای تهدید کرد درخواست ها برای مسدود کردن حسابش تشدید شد. ترامپ قبل از این نیز این کشور را در توییتر تهدید کرده است و دیزلی "جنگ طلبی" ترامپ در این سایت را تایید کرده است، اما هیچگاه این جنگ طلبی های ترامپ را مساله مهمی ندانسته است.
دیزلی در ادامه گفت: ترامپ به نوعی می خواهد قدرت نظامی اش را از این طریق به نمایش بگذارد. من فکر می کنم همه رهبران جهان از هر گونه رسانه ای که در دسترسشان باشد برای نمایش این قدرت نمایی ها برای هشدار دادن به سایر کشورها استفاده می کنند.
توییتر در هفته گذشته یک توضیح کامل از تصمیم خود را منتشر کرد، اما دیزلی پذیرفت که این مساله می تواند وضعیت را بهتر کند. وی گفت: من فکر می کنم گاهی اوقات به دلیل اینکه ما لزوما پا پیش نمیگذاریم و آنچه را که انجام می دهیم برای مردم توضیح نمی دهیم، باعث می شود مردم احساس ناامیدی کنند.
او همچنین بیانیه ای عملی تر را بیان کرد، و برای چندمین بار تکرار کرد که توییتر نمی خواهد با کنترل پست های رهبران جهان تبدیل به "اخبار" شود. علی رغم این مساله، این حرف در واقع چراغ سبزی به رهبران جهان نیست که بتوانند هرچه میخواهند در توییتر منتشر کنند.

توییتر

ترامپ