21 Views
2018 Apr 28News
img

براساس گزارش CNBC، معامله ی ادغام 26 میلیارد دلاری T-Mobile و Sprint ، تا روز یکشنبه، به نتیجه نهایی خواهد رسید. از سال 2014، شایعاتی مبنی بر ادغام این دو شرکت وجود داشته است، در سال های قبل ، بحث این نیز بود که sprint ممکن است بخواهد T-Mobile  را بخرد. اما در ماه نوامبر گذشته، خبر ها مبنی بر این بود که این دو شرکت، نقطه نظرات متفاوتی نسبت به ادغام در یکدیگر دارند و این معامله اجرایی ناپذیر است. با این حال وال استریت ژورنال گزارش می دهد که این دو شرکت بار دیگر در طی چهارسال گذشته ؛ بر سر میز مذاکره نشسته اند و احتمالا این معامله ، بصورت نهایی به نتیجه می رسد. 

در این سری مذاکرات، گفته می شود که اختلافات؛ بر سر عقیده های  Masayoshi Son ( مدیر عامل  SoftBank که صاحب  Sprint نیز هست ) در مورد نرخ پایین مالیات شرکت و هزینه های تکنولوژی 5G و نحوه ی رقابت با سایر اپراتور ها، در صورت ادغام این دو شرکت؛ می باشد.گرچه ممکن است همه چیز دوباره فسخ شود! 

اما با وجود ادغام این دو شرکت، هنوز هم ممکن است شاهد کارهای خوبی نباشیم. چرا که بازار ارائه دهندگان سرویس های اینترنتی ، در حال عبور از حالت رقابتی بودن می باشد و رفته رفته به حالت انحصار در می آید. این در حالی است که درسال های پیش وقتی که شرکت AT & T سعی کرد T-Mobile  را خریداری کند، با مخالفت شدید کمیته ی FCC رو به رو شد. 

گفته می شود که در حال حاضر ، با توجه به تغییر رئیس FCC نسبت به سال 2014، شاهد گرایشات سیاسی جدید در این کمیته باشیم و نیز به ادغام این دو شرکت؛ امیدوارتر... !

Sprint

T Mobile

CNBC،

SoftBank

AT & T

FCC