71 Views
2018 Mar 03technology
img
دیروز، توییتر پیشنهاد‌هایی برای ارزیابی «سهم خودش در سلامت کلی مکالمات عمومی» مطرح کرد تا بتواند بحث و گفتگوهای سالم‌تر , مکالمات سازنده تر و تفکر انتقادی را ترغیب و از سوءاستفاده ، هرزنامه ها جلوگیری کند. این نوعی تقاضای بلندپروازانه از پلتفرمی است که خودش را به‌عنوان یک انجمن قدرتمند مدنی برای عصر دیجیتال معرفی می‌کند. اما ارزیابی "مکالمه عمومی" مشکل اصلی توییتر را حل نمی‌کند: زیرا تفاوت زیادی میان ترویج مکالمه عمومی و ایجاد یک فضای قابل معاشرت وجود دارد و توییتر ممکن است قادر به انجام هر دو نباشد.

مدل تعامل توییتر تقریباً به‌طور کامل باینری ( دودویی)  است: شما می‌توانید یک سکوت واقعی با توییت های محافظت‌شده داشته باشید  و یا می‌توانید صحبت کنید و کاملاً قابل‌دسترسی باشد. علاوه بر مسدود کردن کاربران خاص ، حفاظت توییتری عمدتاً شامل بی‌صدا کردن توییت های افراد است نه کنترل کردن اینکه افراد شما را چگونه می‌بینند یا با شما  ارتباط برقرار می‌کنند.
برای توییتر محفل دیجیتال بسیار ارزشمند است. در این پلتفرم سیاستمداران و شرکت‌ها نمی‌توانند از افراد عادی بازخورد بگیرند و غریبه‌ها می‌توانند در رابطه با ایده‌هایشان بحث کنند بدون اینکه به یک حزب خاص دعوت شوند. اما اکثر کاربران توییتر کارگزاران قدرت نیستند که نیاز به نقد داشته باشند . شاید شما با توییت مجدد یک داستان عجیب‌وغریب مشکلی نداشته باشید اما قطعاً نمی‌خواهید آن را در یک داستان خبری ببینید. یا شما سؤالی را برای افراد خاصی توییت می‌کنید اما یکی از مخاطبین آن را برای طیف بزرگی از افراد می‌فرستد و شما بدون دریافت پاسخ مناسب تعداد زیادی پاسخ بیهوده دریافت می‌کنید . این موارد توییتر را به یک مکان کمتر لذت‌بخش تبدیل کرده است زیرا فضای کاربری آن نمی‌گذارد که افراد بر صحبت‌های خودشان کنترلی داشته باشند و توییتر نمی‌تواند این را تغییر دهد .
ولی شما با ابزارهای شخصی می‌توانید از آزارها و اذیت‌ها خلاص شوید و یک پروفایل حرفه‌ای با چند توییت اطلاع‌رسانی ایجاد کنید بدون اینکه کاربران دیگر بتوانند روی آن کلیک کنند و سیلی از پاسخ‌های بیهوده را برای شما ارسال کنند. جامعه توییتر همچنین یک کد محرمانه را برای جبران عدم کنترل حریم خصوصی خودش ایجاد کرده است .
بااین‌حال تمام این گزینه‌ها می‌تواند توسط کاربران قدرتمند مورد سوءاستفاده قرار گیرد تا از شنیدن انتقادات اجتناب کنند . اکثر ابزارهای ضد آزار ابتدا توسط کاربران بزرگ و مشهور مورداستفاده قرار می‌گیرد و می‌توانند مانند قوانین ضد تهمت و افترا به کار گرفته شوند. معروف‌تر بودن شما به معنای کنترل کمترتان نیست و این الگوی کسب‌وکار موفقی برای توییتر نخواهد بود .
این ابزارها همچنین می توانند جریان مکالمات آزاد توییتر را مختل می‌کنند. شما نمی‌توانید با هر ایده‌ای ارتباط برقرار کنید و هر تبادلی که می‌خواهید انجام دهید . این مسئله شمارا ناراحت خواهد کرد که نمی‌توانید روی توییت های خوب کلیک کنید و متوجه می‌شوید که قادر به توییت مجدد یا پاسخ نیستید . مرزهای توییتر کمتر قابل‌نفوذ خواهد شد و خدمات آن کمتر قابل پیش‌بینی هستند به‌خصوص اگر افراد بخواهند تنظیمات توییت را هر موقع می‌خواهند تغییر دهند .
بدیهی است که توییتر تنها شبکه اجتماعی موجود نیست پس اگر شما یک میکروفون کوچک‌تر و حریم خصوصی بیشتری می‌خواهید می‌توانید به فیس‌بوک یا Mastodon یا هر انجمن وب دیگری به  انتخاب خودتان بروید .
درهرحال مردم هنوز هم می‌توانند آزادانه در توییتر با یکدیگر تعامل کنند و تنظیمات حریم خصوصی را نادیده بگیرند یا در حد نیاز و دلخواه خودشان از این تنظیمات استفاده کنند تا وقتی‌که توییتر نسخه بهتری از این پلتفرم با حریم خصوصی بیشتر ارائه دهد .

توییتر

حریم خصوصی

شبکه اجتماعی