52 Views
2017 Dec 27technology
img

روز سه شنبه بود که بیت کوین باز هم رکورد ارز های دیجیتالی را شکست و به ارزش 16.000 دلار رسید .

در هفته ی گذشته بیت کوین به بالاترین ارزش خود یعنی 16.132.99 دلار رسید و برای اولین بار در شش روز بیشترین سود را برای سرمایه گذاران به ارمغان آورد . این افزایش قیمت برای بیت کوین در حدود 15 درصد و برای ارز های دیجیتالی دیگر همچون لیت کوین و اتیریوم به ترتیب 5.6 و 2.5 درصد بود .

حجم بالای معاملات بیت کوینی ، کوین بیس (CoinBase) ، یکی از بزرگترین مراکز معاملات ارزی را مجبور کرد تا به کاربران در مورد احتمال به تعویق انداختن معاملات بیت کوین هشدار دهد .


در چند ماه گذشته بیت کوین با افزایش انفجاری قیمت تبدیل به محبوب ترین منبع سرمایه گذاران و استخراج کننده گان شده است .

در حالت کلی می توان از آینده ای روشن برای ارز های دیجیتال خبر داد ؛ زیرا این صنعت با رکوردی که در ماه های گذشته شکست ، باید به افراد زیادی خوش آمد گویی کند .

اگرچه بسیاری از مقامات از شکسته شدن حباب بیت کوین خبر می دهند ، اما منافع سرمایه گذاران همچنان دست نخورده باقی مانده است .

El-Erian در سایت بلومبرگ نوشت :

" مهمترین سوالی که مطرح می شود این است که آیا تغیرات قیمت اخیر ثابت خواهد ماند ؟ یا تنها باعث خوشی بیش از حد و غیر عقلانی برای ترغیب سرمایه گذاران خواهد شد ؟ "

پاسخ به سوال بالا ممکن است بحث بر سر آینده ی بیت کوین را که در چند ماه گذشته افزایشی 1500 درصدی داشته است را داغ کند .


بیت کوین از طریق حل معادلات سخت ریاضی توسط ابر کامپیوتر ها استخراج می شود و بزرگترین استخراج در 18 دسامبر به ارزش 19.511 دلار انجام شد .

تحلیلگر اطلاعاتی بلومبرگ در این مورد نوشت :

" این روز ها بیت کوین معیار رمزنگاری شده است ؛ اما بهترین نمایش از این تکنولوژی نیست ."


بیت کوین

ارز دیجیتال

bitcoin

digital currency