105 Views
2018 Mar 21technology
img

اگر قصد خرید ارز پترو ونزوئلا را دارید، باید بدانید که خوش شانس نیستید.

رئیس جمهور آمریکا، دونالد ترامپ در روز دوشنبه دستور اجرایی صادر کرد که طبق آن تمامی آمریکایی ها از خرید هرگونه ارز دیجیتال ونزوئلایی منع می شوند. ترامپ وزیر خزانه داری، Steven Mnuchin را مسئول اجرای این دستور کرد و به او اختیار داد تا قوانین مناسب را در این مورد وضع کند.

کشور ونزوئلا که در آمریکای جنوبی قرار دارد در ماه های اخیر با کمبود نقدینگی روبه رو بوده است و ارز رایج این کشور به سرعت در حال افت ارزش است؛ مردم این کشور نیز از کمبود غذا و خدمات پزشکی رنج می برند. رئیس جمهور ونزوئلا، نیکولاس مادورو برای تقویت اقتصاد ضعیف این کشور و افزایش نقدینگی، ماه گذشته ارزی دیجیتال با پشتوانه ی نفتی، به نام Petro را معرفی کرد.

همچنین دولت ایالات متحده آمریکا تحریم هایی را بر علیه برخی از رهبران این کشور وضع کرده است و به مادورو اعلام کرده است که کمک های دولت های دیگر را بین مردمش توزیع کند و از بلاک کردن و جلوگیری از این کمک ها دست بردارد. تحریم های ایالات متحده بر علیه مادورو و کشور ونزوئلا باعث شده است که رئیس جمهور این کشور نتواند به کمک های حمایتی مالی دسترسی پیدا کند؛ همچنین ایالات متحده در نظر دارد تا تحریم هایی را بر علیه صنعت نفت این کشور وضع مند.

عرضه ی ارز دیجیتال آخرین تلاش مادورو برای خروج از بحران بوده است و این طرح وی نیز از سمت ایالات متحده بلوکه و تحریم شده است؛ امیدواریم شرایط برای مردم این کشور بهبود یابد.


ارز

ارز دیجیتال

بیت کوین

ونزوئلا

Petro

نیکولاس مادورو