133 Views
2018 Jan 26Newstechnology
img

یک ویژگی جالب ، هدیه اپل به ما ! بعد از شنیدن اخبار خوب در مورد مشخصات نسخه ی جدید سیستم عامل اپل ( مثل ARKit ) اکنون ، قابلیت جدید این سیستم عامل ، ما را شگفت زده می کند .  

این ویژگی ، در مواقع اضطراری ، مکان دقیق صاحب تلفن همراه را به مراکز اورژانسی می فرستد . این قابلیت تنها در بریتانیا ، لیتوانی ، بلژیک ، نیوزیلند و مناطقی از استرالیا فعال است . مردم آمریکا هنوز به این قابلیت دسترسی ندارند .

این ویژگی با بهره گیری از شبکه ی Wi-Fi و GPS گوشی ، در زمانی که کاربر با مراکز اورژانسی تماس می گیرد ؛ مکان دقیق کاربر روی نقشه را ( البته با اجازه از او ) به مرکز اوژانس می فرستد . این ویژگی بسیار مفید است ، زمانی که ماموران اورژانس می خواهند بدانند فرد درخواست کننده ی کمک ، کجاست ، اما نمی دانند .


این تنها ویژگی اپل از این نوع نیست . ویژگی "Emergency SOS" ، شماره های اضطراری ذخیره شده توسط کاربر را ذخیره می کرد و در هنگام لزوم ، یک پیام متنی به آن شماره ها ارسال می کرد. این پیام حاوی مکان دقیق این افراد بود . همچنین یک ویژگی دیگر نیز روی گوشی های اپل وجود دارد که در هنگام بازکردن گوشی توسط یک شخص دیگر ( شاید شما تصادف کرده اید و او گوشی شما را برای درخواست کمک برمی دارد ) اطلاعاتی مثل ، سوابق حساسیت و گروه خونی و شماره های اضطراری مربوط به شما را ، به او نشان می دهد .

ویژگی AML ) Advanced Mobile Location ) تنها بر روی اپل فعال نیست ، کاربران سیستم عامل اندروید Gingerbread یا بالاتر نیز می توانند از این ویژگی بهره مند شوند .


Apple

اپل

Emergency SOS

Advanced Mobile Location

AML