119 Views
2017 Dec 04NewsSocial
img

سال 2009 میلادی جیمز هاولز لپ تاپی که سالها بود از آن استفاده نمیکرد برای استخران بیت کوین روشن کرد و در آن زمان برای استخراج آن به سخت افزار مهمی نیاز نبود ، او بعد از مدتی توانست 7500 بیت کوین استخراج کند و کمی بعد لپ تاپ خود که مدل آن Dell M1710 I قطعات آن را از هم جدا کرد تا قطعاتش را از طریق eBay به فروش برساند.

جیمز هاولز تمام قطعات لپ تاپ را از طریق کمک این وبسایت فروخت ، اما هارد درایو دستگاه را درون یکی از کشویی های خانه خود گذاشت. 4 سال از آن زمان می گذشت و جیمز در این مدت نه تنها سراغی از هارد درایوش نگرفت بلکه آن را به کلی کل فراموش کرد تا اینکه در جریان خانه تکانی هارد درایور به اشتباه درون سطل زباله انداخته شد.

تصویری که جیمز هاولز در توییتر خود منتشر کرده

در آن زمان کل اندوخته بیتکوین این مرد چند میلیونی ارزش داشت و حالا اما به لطف رشد بدون توقف ارزش این پول مجازی (که اخیرا به رقم ده هزار دلار رسیده است) برآورد شده که سکه های وی بالغ بر ۷۵ میلیون دلار ارزش داشته باشند.

شاید سوال تان این باشد که چرا او به سراغ محل دفن زباله ها نمی رود تا پولهایش را بیابد؟ علت این است که شورای شهری به خاطر خطرات و دشواری های این کار مجوز جستجو را به وی نمی دهد.

جیمز در این باره می گوید:

    "من دست به کنکاش در محل دفن زباله ها نزده ام چون هنوز مجوز های لازم برای این کار را دریافت نکرده ام هرچند که بنیه مالی لازم برای     این منظور را دارم و بارها و بارها درخواستم را برای این کار تسلیم شورای شهر کرده ام. قطعا حفاری در محل دفن زباله ها کار آسانی نیست و     به دستگاه های خاصی برای این منظور نیاز است."

شورای شهر نیوپورت هم در واکنش به این خبر گفته که :

    "این فرد چندین بار برای اخذ مجوز حفاری با آن تماس گرفته اما از آنجایی که این کار نیاز به صرف میلیون ها دلار دارد و البته خطراتی که می     تواند با خود به همراه داشته باشد مجوزی به وی داده نشده. علاوه بر این، هیچ تضمینی هم وجود ندارد که به نتیجه برسد و هارد گم شده     پیدا شود."

گفته می شود محدوده مورد نظر حاوی ۳۵۰ هزار تن زباله است که سالانه ۵۰ هزار تن دیگر به این رقم اضافه می گردد. مقامات شهری مسئول گفته اند که به خاطر وجود گاز های مخرب در این منطقه احتمال وارد آمدن آسیب های جدی به هارد بالاست.

بیت کوین

از دست دادن بیت کوین

جیمز هاولز

از دست دادن 75 میلیون دلار بیت کوین

ماینینگ بیت کوین