43 Views
2018 Mar 17Newstechnology
img

پلتسبرگ (ایالت نیویورک)، به عنوان اولین شهری در ایالات متحده آمریکا شناخته می شود که استخراج ارزهای مجازی در آن برای 18 ماه آینده ممنوع شده است. شب گذشته شورای شهر پلتسبرگ به اتفاق آرا به ممنوعیت استخراج ارزهای مجازی در 18 ماه آینده در این شهر رأی داد. شهرداری این شهر اظهار داشت که هدف از قانون این است که قبل از اینکه استخراج ارزهای مجازی موجب تغییر غیرقابل برگشت وجهه و رویکرد این شهر شود، مقررات تجاری مربوط به این فعالیت تعیین شده و به مرحله اجرا برسد.کالین خوان، شهردار پلتسبرگ گفته است که این شهر ارزانترین نرخ برق را در جهان دارد. ساکنین این شهر برای هر کیلووات ساعت برق حدودا 4.5 سنت می پردازند، که این مبلغ در سایر نقاط کشور به طور متوسط 10 سنت است. نرخ ارزان برق در پلتسبرگ همچنین انگیزه ای برای شرکت های صنعتی است تا به این شهر نقل مکان کنند. نرخ برق برای شرکت های صنعتی فقط 2 سنت برای هر کیلووات ساعت برق است. این مساله موجب شده است که استخراج کنندگان ارزهای مجازی از این شهر به عنوان مرکز اصلی عملیات خود استفاده کنند؛ چرا که سود آنها بسته به دسترسی آنها به برق ارزان قیمت است، زیرا عملیات استخراج ارزهای مجازی مصرف برق بالایی دارد. شرکت Coinmint بزرگترین شرکت استخراج کننده بیتکوین در پلتسبرگ است و تقریبا 10 درصد از مصرف کل برق این شهر را در ماه ژانویه و فوریه به خود اختصاص داده است.

پس از اینکه شهروندان در اوایل ماه جاری از قبض های سر سام آور برقشان شکایت کردند، شهردار پیشنهاد تصویب این قانون را داد.

وی در ادامه گفته است: من شنیدم که بسیاری از مردم شکایت دارند که قبض برق آنها افزایشی 100 تا 200 دلاری داشته است. شما می توانید درک کنید که چرا مردم ناراحت هستند. مصرف برق شهر پلتسبرگ ماهانه در حدود 104 مگاوات ساعت است. در ماه گذشته در پی افزایش مصرف برق در شهر ما مجبور شدیم برق را با قیمت بالاتری از بازار آزاد بخریم و این خود موجب افزایش قیمت برق شد.

دفتر شهردار اظهار داشت که قانون جدید همچنین از منابع طبیعی، تاریخی، فرهنگی و منابع الکتریسیته پلتسبرگ و همچنین سلامت و رفاه ساکنان آن نیز محافظت می کند.اگر بخواهیم به زبان ساده بگوییم، «استخراج ارزهای مجازی» در واقع شامل پردازش های محاسباتی برای حل معادلات ریاضی است که در نتیجه آن بلاکچین حاصل شده و توکن های دیجیتال تولید می شوند. تعداد توکن ها محدود است و هر چه استخراج بیشتری صورت می گیرد حل این معادلات ریاضی نیز مشکلتر می شود. این به این معنی است که کامپیوترهای پیچیده تری برای انجام عملیات استخراج مورد نیاز خواهد بود. استخراج ارزهای دیجیتال در حال حاضر تجارت بزرگی محسوب می شود. این فرایند همچنین با افزایش قیمت کارت های گرافیک نیز موجب کاهش قدرت خرید علاقمندان به بازی های رایانه ای نیز شده است. البته در حال حاضر شرکت هایی مانند سامسونگ تراشه های مخصوص استخراج ارزهای مجازی را تولید می کنند.

قانون جدید پلتسبرگ پس از آن است که توسط مسئولان ایالتی نیویورک تایید شود قابل اجرا خواهد بود. قرار است طی 18 ماه آینده مقامات با مردم و استخراج کنندگان ارزهای مجازی در زمینه حل مسائل مربوط به تامین انرژی الکتریسیته همکاری کنند.


پلتسبرگ

نیویورک

ارز مجازی

استخراج

ممنوع