145 Views
2018 Mar 28car
img

خودروی شهری استرادل بیش از 45 سال تجربه ساخت خودروهای مسابقه ای  دالارا را در درون سینه خود جای داده است و لذا از بسیاری جهات از سایر ابرخودروها متمایزتر و بی نظیرتر می باشد. برای شروع، بیایید به مشخصات ظاهری این خودرو بپردازیم. فریم تک قاب و پانل استرادل از فیبر کربن ساخته شده است. این خودروی سبک وزن دارای طول 165 اینچ ، عرض 74 و ارتفاع 41 اینچ می باشد. مرکز گرانش و آیرودینامیک آن نیز به خوبی تنظیم و تیونه شده اند، و با وجود باله عقب، نیروی رو به پایین در حداکثر سرعت 174 مایل بر ساعت   به 1،808 پوند می رسد.
فریم خارجی این خودرو، به شدت به زمین نزدیک است و دارای مجموعه ای از "تونل ها" میباشد که بر روی این فریم طراحی شده اند، و نیروی رو به پایین آن را افزایش می دهند.. علاوه بر این خریداران می توانند بین یک گیربکس دستی و یک نسخه اتوماتیک تک کلاچ، انواع مختلف سیستم تعلیق (و جاذب های شوک سه بعدی قابل تنظیم)، یک لوله اگزوز بزرگ تر و اسپرت تر، گزینه مورد نظر خود را انتخاب کنند البته  تا کنون به لوازم جانبی کابین راننده اشاره ای نشده است . شما می توانید یک شیشه جلو اتومبیل یا یک فریم سطح بالاتر را انتخاب نمایید  و با اضافه کردن دو درب کوچک شیشه ای جانبی، و ایجاد یک سقف گنبدی شکل، این خودرو را بیش از پیش شبیه به یک هواپیمای جنگنده نمایید.
پیدا کردن کلمات مناسب برای توصیف تجربه رانندگی با این خودرو دشوار است، چرا که نمی توان استرادل را با هیچ ابرخودروی دیگری مقایسه نمود. ترکیبی از وزن سبک و نیروی پیشرانه قوی برای شتاب جانبی (حدود 2 گرم) تقریبا شتاب این ابرخودرو را دو برابر نموده است.

موتور 2.3 لیتری توربوشارژر این خودرو دارای صدایی مهیب تر از Focus Focus یا موستانگ است و علاوه بر این از گشتاور زیادی برخوردار می باشد. قضاوت در مورد ترمزها   به ویژه در جاده ، دشوار است، چرا که در ابتدا اندکی کنترل آنها مشکل است اما به محض اینکه به سرعت خودرو افزوده شد، به حالت طبیعی در می آید. یک گیربکس دستی خودکار تک کلاچ، کاملا برای خیابان مناسب است اما برای جاده اندکی خشن به نظر می رسد، در حالی که کلاچ دستی کاملا روان است

این موتور توسط کمپانی فورد ساخته شده است و بنا بر ویژگی های مورد نظر دلارا تغییر یافته است. تغییرات اعمال شده در این موتور عبارتند از توربو بزرگتر، دیفرانسیل خود قفل شونده مکانیکی متمایز، و دیگر اجزای اضافه شده و یا ارتقاء یافته. بنا به  درخواست دلارا، شیفتر دستی Getrag نیز به حالت روباتیک در آمده که با استفاده از گیربکس دستی شروع به کار می کند. علاوه بر این در استرادل از تایرهای تولید شده توسط Pirelli استففاده شده که قبلا توسط Bicocchi  و  Apicella تست شده اند.
شما با پرداخت 189،000 یورو (234،500 دلار آمریکا) می توانید یکی از 600  دستگاه استرادل دلارا را از آن خود کنید، اما اگر می خواهید کابین به تمام آپشنهای ارائه شده مجهز باشد، و گزینه هایی نظیر باله، تعلیق اسپرت ارتقا یافته، گیربکس اتوماتیک تک کلاچ، و غیره نیز بدان اضافه شوند قیمت خودرو به 250،000 یورو (310،200 دلار) می رسد.  

 

دلارا

استرادل