33 Views
2018 Mar 04News
img

دولت استرالیا در حال بررسی یک لایحه ای است که مطابق آن ISP هایی که به دروغ ادعای ارائه اینترنت پرسرعت می کنند، مسدود می شوند. ادعای دروغ در مورد سرعت اینترنت توسط ISP ها طبق این لایحه یک جرم محسوب می شود و ISP هایی که این قانون را نقض کنند باید یک میلیون دلار جریمه بپردازند.

Andrew Wilkie ، یکی از اعضای پارلمان که این لایحه را در این هفته معرفی کرد، به Motherboard گفت: "برخی از مردم سرعت اینترنت بسیار بدتر از سرعت اینترنت dial-up دریافت کردند در حالی که به آن ها وعده اینترنت فوق پرسرعت و whizz-bang داده شده بود.یکی از این افراد شکایت کرده بود که به او وعده اینترنت با سرعت دانلود 25 مگابیت در ثانیه و سرعت آپلود 5 مگابیت در ثانیه داده شده بود در حالی که کم تر از یک دهم این سرعت را دریافت کرد.

قانون پیشنهادی ISP ها را ترغیب می کند تا در مورد سرعت اینترنت شفاف تر شوند و نوع سرعت اینترنت با توجه به دوره هایی که ترافیک اینترنت بیشتر می شود و سایر عواملی که می تواند خدمات را تحت تأثیر قرار دهد، فهرست شود. در ماه نوامبر گذشته، بریتانیا هم مقررات تبلیغاتی بیشتری را اضافه کرد، و آن هم الزام کردن ارائه دهندگان پهنای باند برای تعیین سرعت متوسط ​​به جای سرعت بالا بود.

اما این مشکل در ایالت متحده هم چنان باقی است و کاربران به طور معمول وعده های دروغین در مورد سرعت اینترنت را تجربه می کنند. Eric Schneiderman دادستان کل آمریکا یک لیست از این ISP های متخلف که وعده های دروغین به کاربران خود می دهند را اعلام کرد و ادعا کرد که قادر به ارائه آن نیست.


اینترنت پر سرعت

ISP