145 Views
2018 Mar 05technology
img
گشت بزرگراه کالیفرنیا با استفاده از اتوبوس‌های اغواکننده در تلاش برای دستگیری افراد مسئول تیراندازی با گلوله‌های فلزی به اتوبوس‌های چارتری است که کارکنان اپل و گوگل از آن استفاده می‌کنند.
از اول ژانویه تاکنون 20 تیراندازی به شرکت اتوبوس‌های چارتر  گزارش‌شده است که با تفنگ BB  صورت گرفته است . درحالی‌که هیچ‌کس مجروح نشده است ارنست سانچز، فرمانده سپاه CHP گلدن گیت، به ABC7 گفت که تیراندازی به پنجره‌ها  و قسمت خارجی اتوبوس آسیب رسانده است.
در تلاش برای گرفتن مظنونین این حملات، CHP  از اتوبوس‌های فریبنده  بین ایالتی 280، که بازرسان سریCHP  داخل آن  هستند , استفاده می‌کند. سانچز می‌گوید امیدوار است که  اتوبوس‌های فریبنده نیز موردحمله قرار بگیرند، تا این سازمان  بتواند با بررسی و مقایسه آسیب‌دیدگی‌ها زاویه شلیک را مشخص کند.
 CHP به‌منظور دستگیری مهاجمان از FBI و شرکت اتوبوسرانی Storer درخواست کمک کرده است و 10000دلار جایزه برای هرگونه اطلاعاتی در نظر گرفته که منتهی به دستگیری مهاجمان شود .  CHP انگیزه‌های احتمالی پشت این حملات را افشا نکرده است، هرچند که رشد شرکت‌های Silicon Valley  موجب افزایش قیمت اجاره‌بها و هزینه زندگی در منطقه شده است .


اتوبوس چارتری

کارکنان گوگل و اپل