37 Views
2018 Apr 08technology
img
فیس‌بوک انکار کرده که از اطلاعات تماس و پیام  کاربرانش بدون اجازه استفاده کرده است . این شرکت می‌گوید که این ویژگی انتخابی است و اگر فعال شود به فیس‌بوک اجازه می‌دهد زمان تماس‌ها یا متون فرستاده یا دریافت شده را ببیند.
فیس‌بوک در بیانیه‌ای گفت:  " شما ممکن است در گزارش‌های اخیر شنیده باشید که فیس‌بوک بدون اجازه افراد وارد اطلاعات تماس یا پیامک آن‌ها شده است , این مسئله صحت ندارد مگر اینکه افراد موافق استفاده از این ویژگی باشند ."
Ars Technica  روز شنبه گزارش داد که برخی از کاربران فیس‌بوک هزینه سالیانه متادیتای تلفن خودشان را در فایل داده‌های قابل دانلود فیس‌بوک کشف کرده‌اند. این سایت گزارش داد که فیس‌بوک برای بهبود الگوریتم پیشنهادات دوستان خودش درخواست دسترسی به اطلاعات تماس تلفنی را داده است.
" فیس‌بوک گفت ورود به بخش اطلاعات تماس و پیامک بخشی از ویژگی‌های انتخابی برای افرادی است که از این پیام‌رسان استفاده می‌کنند درحالی‌که ما مجوزهای خاصی را از اندروید برای آپلود این اطلاعات دریافت کرده‌ایم اما این اطلاعات همیشه در اختیار شما است".
فیس‌بوک گفت این ویژگی محتوای تماس یا پیام‌ها را جمع‌آوری نمی‌کند و اطلاعات جمع‌آوری‌شده به اشخاص ثالث فروخته نمی‌شود .
غول رسانه‌های اجتماعی هفته گذشته پس از انتشار یک گزارش تحلیلی  که استفاده از اطلاعات شخصی کاربران فیس‌بوک در انتخابات سال 2016 ایالات‌متحده  را تائید می‌کرد در آستانه یک رسوایی قرار گرفت.  Cambridge Analytica متهم به بهره‌برداری از اطلاعات شخصی 50 میلیون کاربر فیس‌بوک و استفاده از اطلاعات برای دست‌کاری در رأی‌گیری  یالات‌متحده در مبارزات انتخاباتی ریاست جمهوری دونالد ترامپ است. هرچند این شرکت این اتهام را رد کرده است.
مدیرعامل فیس‌بوک، مارک زوکربرگ برای عذرخواهی  تبلیغات فیس‌بوک در همه روزنامه‌ها ازجمله نیویورک‌تایمز و وال‌استریت ژورنال را حذف کرد و گفت "این کار نقض اعتماد بود و من بابت آن متأسفم  , ما اکنون در حال انجام اقداماتی برای جلوگیری از این اتفاق برای بار دوم هستیم ".
نظرسنجی که همان روز انجام شد نشان داد که کمتر از نیمی از آمریکایی‌ها - 41% - برای  پیروی از قوانین حفظ حریم خصوصی در ایالات‌متحده به فیس‌بوک اعتماد دارند . در مقایسه , 66%  گفتند  به آمازون , 62% به گوگل و 60% به مایکروسافت و 47% به یاهو اعتماد دارند .


فیس بوک

اطلاعات تماس

Cambridge Analytica