884 Views
2017 Dec 24Newstechnology
img
هوش مصنوعی قادر خواهد بود از طریق شناسایی تصاویر سوء استفاده از کودکان به پلیس کمک کند.
هوش مصنوعی به نوعی فناوری دست می یابد که توانایی اسکن کردن تصاویر تلفن های همراه و کامپیوترها و تشخیص وقوع سوء استفاده از کودکان در آنها را امکان پذیر می نماید تا افسران پلیس از این پس در معرض عارضه های روحی دو تا سه ساله قرار نگیرند.
مارک استوکس، رئیس مرکز پزشکی دیجیتال و الکترونیک، گفت: بخش دیجیتال پلیس متروپولیتن، که سال گذشته 53000 دستگاه مختلف را برای یافتن شواهد قانع کننده برای بروز این جرائم پایش کرده بود، از قبل در حال استفاده از نرم افزار تشخیص تصویر است، اما این نرم افزارها به اندازه کافی پیشرفته نیستند که بتوانند تصاویر و فیلم های ناخوشایند را شناسایی کنند.


وی گفت: "ما مجبوریم که تصاویر را از نظر شدت وقوع جرم دسته بندی کنیم که این فرایند را در حال حاضر ناچارا بایستی انسان ها انجام دهند، اما در آینده ماشینها این وظیفه انسان ها بر عهده خواهند گرفت. شما می توانید تصور کنید که انجام این کار طی دوره های سالیانه برای افراد بسیار ناراحت کننده است."
آقای استوکس گفت، نیروی پلیس در حال حاضر یک برنامه بلندمدت برای انتقال اطلاعات حساس خود به ارائه دهندگان فضای ابری از قبیل Amazon Web Services، Google یا مایکروسافت دارد.


این امر به متخصصان اجازه می دهد تا از قدرت محاسباتی عظیم این شرکت ها برای تحلیل داده های مورد نظرشان استفاده کنند. در حال حاضر مرکز پزشکی دیجیتال و الکترونیک از یک مرکز داده واقع در لندن استفاده می کند، اما حجم بالای تصاویر و ویدیوهای با وضوح بالا (HD) باعث کاهش سرعت تحلیل داده شده است.
با کمک شرکتهای Silicon Valley، هوش مصنوعی می تواند طی دوره ای 2 تا 3 ساله برای شناسایی تصاویر سوءاستفاده از کودکان آموزش ببیند.
تیم مرکز پزشکی دیجیتال و الکترونیک از نرم افزاری سفارشی استفاده می کند که می تواند مواد مخدر، اسلحه و پول را در حین اسکن کردن کامپیوتر یا تلفن اشخاص شناسایی کند. اما این نرم افزار در تشخیص برهنگی، دچار مشکل می شود. آقای استوکس در لندن گفت: "گاهی اوقات این نرم افزار تصویر یک بیابان را به عنوان یک تصویر ناخوشایند یا پورنوگرافی تشخیص می دهد. به دلایلی، بسیاری از مردم از تصاویر بیابانی به عنوان محافظ صفحه نمایش کامپیوترشان استفاده می کنند که رنگ آن مشابه رنگ پوست است. انتقال این وظیفه به رایانه ها می تواند از متخصصان پزشکی قانونی که وقت زیادی از زمان خودشان را صرف بررسی تصاویر ناخوشاند می کنند در مقابل فشارهای روانشناختی محافظت کند.


اما فرایند انتقال اطلاعات پزشکی قانونی به فضاهای ابری به دلیل ماهیت حساس فایل های ذخیره شده در سیستم های پلیس کار حساسی است.
کارکنان اداره پلیس از دادگاه برای ذخیره تصاویر جنایی مجوز دارند، اما ذخیره این تصاویر برای هر کس دیگری - از جمله آمازون، مایکروسافت یا هر ارائه دهنده فضای ابری دیگری - جرم است.
ذخیره سازی داده ها در فضاهای ابری یک حرکت جنجالی به شمار می رود زیرا این فضاها همواره در معرض خطر نفوذ هکرها هستند. به عنوان مثال در نفوذ هکرها به فضای ابری اپل عکس های شخصی چندین شخصیت مشهور به سرقت رفته و در وب منتشر شد.
اما آقای استوکس می گوید که علیرغم نگرانی ها، شرکت هایی مثل گوگل و آمازون ممکن است بهترین گزینه برای حفظ اطلاعات پلیس باشند، چرا که بر خلاف ادارات دولتی، این شرکتها به دلیل جذب استعداد، تخصص و سرمایه گذاری برای پیشرفت تکنولوژی گزینه مناسبی برای پیشرفت در این زمینه هستند.
با توجه به این نگرانی ها، آقای استوکس گفت که ارائه دهندگان فضای ابری برای حل این مشکلات راه حل هایی ارائه کرده اند که در حال حاضر در حال بررسی آنها هستیم.
وی افزود: "ما در رابطه با شرایط و ضوابط این فرایند با ارائه دهندگان فضای ابری نشست هایی داشته ایم که فکر می کنیم که این موارد پوشش داده شده است."
این جدیدترین عناوین علمی تخیلی اضافه شده به نیروی پلیس است. در ماه اکتبر، پلیس اعلام کرد که روبات ها ممکن است جایگزین نیروهای انسانی پلیس در خیابان های بریتانیا شوند.

Artificial intelligence

AI

هوش مصنوعی

پلیس

فضای ابری

سوء استفاده

کودکان