109 Views
2018 Apr 11Newstechnology
img

تمامی کارخانه های اپل در سراسر جهان در حال حاضر به صورت ۱۰۰ درصدی از انرژی پاک استفاده می کنند.

اپل در روز دوشنبه اعلام کرد که فروشگاه های خرده فروشی، ادارات، مراکز داده و تاسیسات مشترک این شرکت در ۴۳ کشور دنیا به صورت کامل از انرژی پاک استتفاده می کنند. این شرکت همچنین خاطر نشان کرد که ۹ شرکت از شرکای تولید کننده اپل نیز متعهد شده اند که تمام تولید اپل را با کمک انرژی های تجدید پذیر تأمین کنند و به زودی تعداد این شرکا به ۲۳ شرکت خواهد رسید.

تیم کوک مدیر عامل شرکت اپل در بیانیه ای گفت: پس از سال ها کار سخت، ما مفتخریم که به این مرحله مهم رسیده ایم. ما قصد داریم محدودیت ها در زمینه مواد موجود در محصولاتمان، نحوه بازیافت آنها، کارخانجات و همکاریمان با تامین کنندگان اولیه را برای استفاد ها از انرژی های نوین برطرف نماییم. زیرا معتقدیم که انرژی پاک در آینده بسیار مهم خواهد بود.

اپل سالهاست که در تلاش است تا محصولات و فعالیت های خود را با محیط زیست سازگارتر سازد و مدتهاست که گفته است که هدفش اجرای تمامی فعالیتهایش بر مبنای انرژی های تجدیدپذیر است.این شرکت در گزارش مسئولیت محیط زیست در سال ۲۰۱۷، که اخیرا در دسترس عموم قرار گرفته است، اعلام کرده است که از سال ۲۰۱۶، ۹۶ درصد از فعالیت های خود را در سراسر جهان با ۱۰۰ درصد انرژی تجدیدپذیر، مانند انرژی خورشیدی، آبی و بادی انجام می دهد. اپل در ۲۴ کشوری که در آنها فعالیت می کند، به استفاده ۱۰۰ درصدی از انرژی های تجدید پذیر دست یافته است و تقریبا ۱۰۰ درصد از کاغذ مورد استفاده در بسته بندی محصولات این شرکت از نوع بازیافتی یا "منابع مدیریت شده به صورت کاملا مسئولیت پذیر" است.

از سال ۲۰۱۴، تمام مراکز داده اپل توسط انرژی پاک شده طراحی شده اند و این شرکت اعلام کرد که از سال ۲۰۱۱، پروژه های انرژی تجدیدپذیر این شرکت باعث کاهش ۵۴ درصدی تولید گازهای گلخانه ای در کارخانه های این شرکت شده است. ستاد جدید این شرکت، مسوم به پارک اپل که در کوپرتینو، کالیفرنیا واقع شده است، مبتنی بر انرژی های تجدید پذیر است. در این ستاد یک پروژه پانل خورشیدی ۱۷ مگاواتی و سلول های سوختی بیوگاز ۴ مگاواتی انرژی مورد نیاز ستاد را تامین می نمایند.

در کنار پردیس جدید خود، اپل ۲۵ پروژه انرژی تجدید پذیر را در سراسر جهان اجرا می کند که می تواند ۶۲۶ مگاوات برق تولید کند. این شرکت اعلام کرده است که ۲۸۶ مگاوات انرژی خورشیدی در خلال سال گذشته به مرحله استفاده رسیده است و ۱۵ پروژه دیگر نیز در دست ساخت است. هنگامی که این پروژه ها به اتمام برسند توان تولید انرژی پاک اپل به ۱.۴ گیگاوات در ۱۱ کشور جهان خواهد رسید.

اپل می گوید که استفاده از انرژی پاک در این شرکت در سال ۲۰۱۷ باعث جلوگیری از انتشار ۱.۵ میلیون تن گازهای گلخانه ای شده است (معادل میزان گازهای گلخانه ای تولید شده توسط بیش از ۳۰۰ هزار خودرو). بیش از ۸۵ تامین کننده در پورتال انرژی پاک اپل شرکت کرده اند.


اپل

انرژی پاک

گاز گلخانه ای