94 Views
2018 Jan 12technology
img

وقتی اسمارتفون Razer را برای اولین بار بررسی میکردم از اینکه صفحه نمایش سیاه Razer عملکرد فوق العاده بی نظری در تاریکی دارد به شدت شگفت زده شدم. این برای ماه ها پیش بود اما امروز دلیل این عملکرد فوق العاده در CES2018 مشخص شد. 

امروز فهمیدیم که چرا انقدر صفحه نمایش این وسیله می تواند به دلخواه تاریک شود. دلیل آن این است که Razer Phone به صورت مخفیانه درحال طراحی صفحه ای بود که بتواند ویدیو های HDR را پخش کند. و این طراحی مخفانیه فقط بخاطر یک چیز است: مشارکت با Netflix!

در لاس وگاس و نمایشگاه CES، دو شرکت Netflix و Razer اعلام کردند این گوشی اولین اسمارتفونی خواهد بود که ویدیو های نتفلیکس را در حالت HDR و با کیفیت صدای Dolby 5.1 پخش خواهد کرد. شاید فراموش کرده باشید که Razer Phone دارای اسپیکرهای Dolby با صدای دیوانه وار و وحشتناک بلند است. این قابلیت تازه از طریق آپدیت نرم افزار ی بی سیم و به اصطلاح over-the-air از ماه آینده عرضه خواهد شد.


اما همه ما می دانیم که از همان روز اول Dolby بخشی از این اسماراتفون بود اما پخش HDR ویدیوهای نتفلیکس در کنفرانس معرفی این گوشی به هیچ وجه ذکر نشد.

اما اگر پروژه Razer's project Linda اسمارتفون شما را تبدیل به یک داک لپ تاپ کند، آن موقع پخش ویدیوهای HDR تنها قدرت پنهان و سوپرایز این گجت نخواهد بود!

متاسفانه در سالن نمایشگاهی CES امسال نمی شود به خوبی به بررسی عملکرد پخش HDR و صدای Dolby آن پرداخت و فهمید چقدر عملکرد خوبی دارند. هرچند فلش های رنگی ای در پس زمینه مشکی هنگام پخش تریلر یکی از ویدیو های نتفلیکس مشاهده کردم اما برای بررسی دقیق تر باید منتظر بمانم تا این اسمارتفون را در یک مکان کاملا تاریک و آرام تست کنم.


Razer Phone

Razer

Netflix

HDR

Dolby 5.1

Razer's project Linda

CES2018