20 Views
2018 Mar 16Newstechnology
img

گوگل روز پنج شنبه اعلام کرد که اسم جدیدی برایAndroid Wear (سیستم عامل مجموعه ای گسترده از ابزارهای پوشیدنی مانند اسمارت واچ ها) انتخاب نموده است. از این به بعد، شما آن را با نام Wear OS خواهید شناخت. نکته دیگر این است که این نرم افزار به سیستم عامل تلفن همراه گوگل متصل نیست.

مهمترین دلیل این تغییر نام این است که تقریبا یک سوم از صاحبان ساعتهای جدید Android Wear، علاوه بر این محصول، از یک آیفون نیز استفاده می کنند.

دنیس تراپر، مدیر بخش محصولات Wear OS گفت: ما اسم جدیدی را که فناوری، دیدگاه و از همه مهمتر، افرادی که ساعتهای ما را می پوشند، را به صورت خیلی بهتری به دنیا معرفی می کند، انتخاب نموده ایم.اسکات استین می گوید این اتفاق به گوگل این فرصت را می دهد تا دوباره بیاندیشد که یک ساعت هوشمند مبتنی بر سیستم عامل گوگل، واقعا چه چیزی می تواند باشد. مطمئنا قرار است اتفاقات مهمتری نسبت به یک تغییر نام معمولی به وقوع بپیوندد.

دقیقا یک سال پیش گوگل از Android Wear 2.0 رونمایی کرد و گفت: سیستم عامل Android Wear برای ما فقط حکم یک سرگرمی را ندارد.

گوگل وعده در پاسخ به اپل واچ تغییرات بزرگی را در تکنولوژی خود ایجاد کند. این شرکت تاکنون شرکای نام آشنای زیادی از LG و Huawei گرفته تا Casio، Fossil و Tag Heuer داشته است، اما ساعت هوشمند اپل در این زمینه بسیار برجسته تر است. این شرکت در سه ماهه چهارم سال گذشته توانست رکورد فروش 8 میلیون دستگاه را بزند.

گوگل گفت که این تغییر نام در چند هفته آینده روی دستگاه های کاربرانش ظاهر خواهد شد.


اپل واچ

گوگل

اندروید

Wear OS

Android Wear