21 Views
2018 Mar 05Newstechnology
img

یکی از بهترین ویژگی های دستیار مجازی گوگل و دستیار مجازی الکسا این است که هر دوی آنها بسیار باز هستند. به همین دلیل شرکت های شخص ثالث می توانند به راحتی دستگاه های خانگی هوشمندی را بسازند که با هر دوی آنها سازگار باشند. در واقع، این شرکت ها همچنین می توانند اسپیکرهای هوشمندی بسازند که با اسپیکرهای هوشمند آمازون و گوگل نیز به رقابت بپردازند.شرکت JBL آخرین شرکتی است که توانسته است از دستیار هوشمند گوگل در این راستا بهره ببرد. این شرکت در اواخر سال 2017، یک خط جدید از اسپیکرهای هوشمند را تحت برند خود تولید کرد. محصولات این خط شامل دو اسپیکر پرتابل (باتری خور) کاملا ضد آب JBL Link 10 (با قیمت 150 دلار) و JBL Link 20 (با قیمت 200 دلار) است. همچنین مدل های ثابت این دو اسپیکر (بدون باتری) با نام های Link 300 (250 دلار) و Link 500 (با قیمت 400 دلار) نیز به بازار عرضه شده است. در عین حال، سری جدید این محصولات یکی پیشروهای عرصه اسپیکرهای هوشمند است.

تمامی اسپیکرهای لینک علاوه بر استفاده از دستیار گوگل برای اجرای فرمان های صوتی، همگی به Google Chromecast نیز مجهز شده اند، که آنها را قادر می سازد تا نه تنها با سایر اسپیکرهای لینک همگام شوند بلکه بتوانند با هر وسیله صوتی دیگری که مجهز به Chromecast است نیز همگام گردند. این اسپیکرها همچنین به بلوتوث نیز مجهز هستند.

اسپیکرهای Link 10 و Link 20 به نظر میرسد که نسخه های بزرگتر اسپیکرهای بلوتوثی استوانه ای پرتابل JBL باشند.

تنها مشکل Link 10 این است که ورژن بالاتر آن یعنی Link 20، فقط با 50 دلار بیشتر می تواند کیفیت صدا، باس و همچنین طول عمر باتری بیشتری (تقریبا دوبرابر) را در اختیار شما بگذارد. این بدان معنا نیست که اسپیکر 0.73 کیلوگرمی لینک 10 یک بلندگوی بی سیم سطح متوسط است. اتفاقا این اسپیکر نسبت به وزنش کیفیت بسیار خوبی را ارائه می دهد. اما صدای آن در مقایسه با اسپیکر 0.95 کیلوگرمی لینک 20 مقداری ضعیف است.

می توان با قاطعیت گفت که اسپیکر لینک 20 بهترین اسپیکر پرتابلی است که با این مبلغ می توان خرید، اما این اسپیکر رقبای بسیار قدرتمندی دارد که با فاصله کمی در رتبه های بعدی قرار دارند. رقبای لینک 20 اسپیکر های UE Blast و Megablast هستند که هر دو برخلاف لینک 20 از دستیار مجازی الکسا استفاده می کنند.بزرگترین مسئله ای در مورد این اسپیکر با آن روبرو می شوید کند بودن روند روشن شدن آن است. هنگامی که شما این اسپیکر را روشن می کنید، 10 تا 20 ثانیه طول می کشد تا به شبکه وایرلس متصل شده و برای دریافت دستورات صوتی آماده شود. مدل های غیر پرتابل مانند Link 300 و Link 500 همیشه روشن هستند (مثل اسپیکر اکوی آمازون) و تاخیر راه اندازی در آن ها وجود ندارد.

اسپیکر لینک 10 دارای دو عدد میکروفون در قسمت بالایی خود می باشد. در این قسمت اسپیکر چند دکمه فیزیکی نیز وجود دارد (از جمله دکمه های تنظیم صدا). شما می توانید با فشار دادن دکمه وسط بالای این اسپیکر به دستیار گوگل دسترسی پیدا کنید و احتیاجی نیست برای صدور فرمان های صوتی اول بگویید «هی گوگل» یا «اوکی گوگل».

وجود دو عدد میکروفون به شما کمک می کند تا از فواصل چند قدمی هم بتوانید دستورات صوتی را به راحتی به اسپیکر خود ارسال کنید. البته در صورتی که اسپیکر در حال پخش موسیقی باشد شما باید با صدایی بلندتر از صدای موزیک در حال پخش به اسپیکر دستور دهید.


link 10

link 20

jbl

دستیار گوگل

اسپیکر هوشمند

لینک